Alan Wake 2 – nový logiáš

Alan Wake 2: tvůrci obhajují digitální vydání

27. 6. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Fyzické vydání Alana Wakea 2 bylo odloženo, což fanoušky zklamalo. V reakci na odpor vůči stahovatelným AAA hrám, jako je Alan Wake 2, tvůrci vysvětlili své důvody. I když se digitální obchody zdají být skvělým nápadem, je třeba si uvědomit, že ve srovnání s tradičními ekvivalenty mají značné nevýhody. Ve skutečnosti digitalizace akorát zjednodušila proces nákupu videoher tím, že odstranila nutnost chodit ven a čekat v obrovských frontách. Vše, co potřebujete, lze zakoupit několika kliknutími myši z pohodlí domova, a pokud máte vysokorychlostní internet, může být titul spuštěn během několika minut.

Co se týče problematiky, například původní Alan Wake byl téměř na rok stažen z digitálních obchodů kvůli problémům s licencemi na hudbu. Titul se v obchodech objevil až po sedmnácti měsících, než byl nešvar odstraněn. Režisér projektu Kyle Rowley podporuje vydání titulu Alana Wakea 2 pouze v digitální podobě, aby měl tým více času na vylepšení. Tato strategie má eliminovat nutnost patchování a umožnit hraní bez záplat několik týdnů před oficiálním vydáním. Toto prohlášení zaznělo během rozhovoru pro časopis Eurogamer na letošním Summer Game Festu.

Zdroj: Remedy Entertainment

Ano, Alan Wake 2 bude pouze digitální, což je náš současný plán ve společnostech Remedy a Epic Games. Prostě jsme si mysleli, že to dává smysl a že načasování je vhodné, “ poznamenal kreativní ředitel Sam Lake, než Rowley zašel do dalších podrobností.

Je jasné, že jako designéři máme díky přechodu na digitální verzi více času na zdokonalení hry,“ vysvětlil Rowley. „Ve skutečnosti to znamená značný počet týdnů. V opačném případě musí být hra, která vyjde na disku, hratelná i bez patche. Nechtěli jsme vydat něco, s čím bychom nebyli spokojeni a co by si lidé nemohli zahrát. Doufáme tedy, že vám tímto způsobem můžeme poskytnout lepší verzi projektu.“

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.