Ark - úvod

Ark: Survival Ascended dostane tento měsíc vylepšení 

17. 1. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Remaster dinosauří hry o přežití s názvem Ark: Survival Ascended se dočká tento měsíc masivních vylepšení pro Development Kit. Vývojáři ze Studio Wildcard také oznámili datum vydání odložených rozšiřujících map. Mapa s názvem The Center vyjde do konce letošního února a dále má přijít mapa Scorched Earth, jež se naplánovala na prvního dubna. 

Aktualizace Development Kitu z tohoto měsíce by měla být velmi rozsáhlá a vývojáři říkají: „vložíme hráčům do ruky sílu nespoutané tvorby.“ Zřejmě by se mělo jednat o nějakou vlastní verzi editoru pro Unreal Engine 5, jež bude schopná vytvářet nejen mody pro ARK, ale celé vlastní hry s využitím Unreal Enginu, které budou dostupné v Ark: Survival Ascended. Vývojáři tak uvádí mezi příklady plošinovky či PvP dinosauří turnaje postavené přímo uvnitř titulu ARK. 

Původně měla být mapa ARK s názvem Scorched Earth spuštěna už minulý rok společně s hrou, avšak byla již třikrát odložena, takže doufejme, že letos to již vyjde. Naopak The Centrum je mapa vytvořená komunitou a původně měla vyjít až ke konci letošního roku. Její vydání se přesunulo už na únor. The Centrum je velmi různorodá a rozlehlá mapa. Měla by nabídnout bujné džungle, jež obsahují skrytá tajemství, zrádné ledovce a krystalické jeskyně. S touto aktualizací má dorazit i velký opeřený tvor jménem Gigantoraptor. 

Ark - Gigantoraptor

Zdroj: steam

Divokým západem se pak nechává inspirovat druhá z map s názvem Scorched Earth, jež je pokrytá pouští. Navíc k ní přibude i DLC s titulem Frontier Adventure Pack. To má obsahovat pouštního dinosauřího oře Fasolasucha a zřejmě také zahrne i vlaky. Na této mapě budou moci hráči stavět vlakové koleje, aby se mohli vyhnout písečným červům, říkají vývojáři. O celém velkém lednovém updatu si můžete přečíst přímo na Steamu

Ark - the adventura pack

Zdroj: steam

Zdroj: pcgamer.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.