Mordred - česky

Artušovské mýty v epické strategické deskovce Mordred budou i česky

26. 12. 2023
Zdroj náhledu: Blackfire

Vánoce jsou za námi, to ale neznamená, že již nedostaneme žádné dárky. Zatímco většina prodejců má pro zákazníky nachystaný adventní kalendář, vydavatelství deskových her Blackfire každodenní pomyslné otevírání okýnek vzalo po svém a v průběhu povánočního odpočinku nás bude zásobovat oznámeními chystaných deskovek. Hned jako první si připravili epickou strategii Mordred. 

Mordred má za sebou úspěšnou crowdfundingovou kampaň na platformě Kickstarter, která byla na poměry původního vydavatele CMON poněkud komorní. Základní hru jste mohli obohatit jen o celkem tři rozšíření, z nichž dvě budou vyrobena exkluzivně pouze pro crowdfundingové podporovatele. Však také kampaň nalákala necelých šest tisíc lidí a vydělala CMON pouhých 670 tisíc dolarů. To je stále víc, než o čem sní většina deskoherních kampaní, ale násobně méně, než na co jsou CMON zvyklí. 

Mordred svým vzhledem i herními mechanikami evokuje trilogii strategických area control her Blood Rage, Rising Sun a Ankh: Bohové Egypta, nestojí však za ním bývalý hlavní autor CMON Eric M. Lang. Hru vytvořili Andrea Chiarvesio (Marvel United nebo Hyperborea) a Alexio Schneeberger (Cyberpunk 2077). Výrazný vizuální styl pak Mordredovi vdechl oblíbený ilustrátor CMON Adrian Smith. Mordred je komplexnější hrou na přibližně 90 minut, přičemž obsah základní krabice je určen pro 2–4 hráče. Díky rozšíření Old Enemies, které Blackfire také vydá, je možné hru hrát až v 5 hráčích. 

V deskovce Mordred se coby jedna z asymetrických frakcí lidského a vílího světa budete ucházet o přízeň tří velkých vůdců artušovských legend, tedy Merlina, Morgany a samotného Mordreda. Svoji strategii budete muset přizpůsobit monstrům na herním plánu a pomáhat vám budou hrdinové Kulatého stolu. Nejcennějším zdrojem ve hře bude čas, v určitou chvíli totiž bude Británie uvržena do chaosu a vaším úkolem bude se na něj co nejlépe připravit, abyste jej mohli co nejvíce vytěžit. Hra zní jako velmi zajímavý následovník „božské“ trilogie od Erica Langa, snad svému slibnému potenciálu dostojí. 

Zdroj: Blackfire

Zdroj: CMON

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.