Po stopách Darwina – Dino Toys

Vydáte se s Dinem Po stopách Darwina?

24. 12. 2023
Zdroj náhledu: Dino Toys

Vydavatelství Dino Toys nevydává deskových her mnoho, v poslední době jde ale o samé zajímavé kousky. Sci-fi dvojkovka od Vladimíra Suchého Aldebaran Duel, krásná a relaxující rodinná hra Rainforest nebo unikátní zakreslovačka Nastupovat, prosím, to jsou hry, kterými Dino zaujalo v posledních dvou letech. A těsně před Vánoci trochu nenápadně uvedli na trh krásnou rodinnou hru s otevřeným draftem Po stopách Darwina. 

Po stopách Darwina původně vydalo moje oblíbené malé francouzské vydavatelství Sorry We Are French, jejichž hry prozatím čeští vydavatelé trochu přehlíželi. Přitom například IKI bylo letos nominováno na prestižní cenu expertních her Kennerspiel des Jahres. Po stopách Darwina je určeno pro 2–5 hráčů od 8 let a na jednu herní partii budete potřebovat pouhých 20–30 minut. Hru vytvořila dvojice Grégory Grard, který zatím pracoval jen na několika malých hrách, a Matthieu Verdier, který pro Sorry We Are French vytvořil skvělé zakreslovačky Varuna a Demeter a loni zabodoval s krásnou interaktivní sci-fi hrou Federation. Za krásnou vizuální stránkou Po stopách Darwina stojí dvorní ilustrátor Sorry We Are French David Sitbon ve spolupráci s Maud Briand. 

Po stopách Darwina – obal
Po stopách Darwina – loďka
Po stopách Darwina – osobnosti a objevy

Zdroj: Dino Toys

V Po stopách Darwina se stanete mladými přírodovědci, následovníky samotného Charlese Darwina, kteří mu během plavby na jeho slavné lodi Beagle pomohou dokončit knihu O původu druhů. Ačkoliv všichni chcete obohatit vědomosti lidstva, vítězství může náležet jen tomu, kdo svými poznatky získanými studiem nejrůznějších živočichů nejvíce přispěje k dokončení knihy. Během hry se po herním plánu sestaveném z mřížky devíti dílků bude pohybovat figurka lodi, přičemž ve vašem tahu si musíte vzít jeden ze tří dílků, ke kterým máte vzhledem k současné pozici lodi přístup. Na některých dílcích naleznete zvířata, na jiných slavné osobnosti, které se na lodi plavily před vámi. Osobnosti vám většinou dají žetony, které můžete využít během hry, zatímco díky zvířatům můžete získávat body za nejrůznější kombinace s jinými zvířaty i žetony. Určité skupiny zvířat vám pak dovolí rozvíjet teorie nebo publikovat získané poznatky, což vede k zisku dalších a dalších bodů. 

Hra je svojí obtížností podobná již zmiňovanému Rainforestu a sbírá řadu kladných ohlasů od recenzentů i uživatelů serveru BoardGameGeek.com. Nezbývá než doufat, že se jí bude dařit i u nás. 

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.