Bajka hráče zavede do zvířecích snů

3. 9. 2025
Zdroj náhledu: Hangonit

Ponořte se do snového světa zvířat. Místo, kde po přítomnosti člověka zbyly jen stopy v legendách. Bajka se odehrává v nablýskané lesní říši snů kde se fantazii meze nekladou a je prostá jakéhokoliv násilí.

Bajka patří do žánru walking simulator podobně jako hry Dear Esther nebo Everybody’s Gone to the Rapture. Nese se v poetickém duchu a budete se na ni dívat z pohledu třetí osoby. Stanete se jelenem se zlatými parohy, který na zádech nese králíka. Putovat budete většinou poklidně a vychutnávat si fantaskní svět. Najdou se ale i dobrodružnější a akčnější pasáže. Hra je ale především určena pro hráče nenáročných adventur, kteří si chtějí u hraní hlavně odpočinout a nezatěžovat příliš hlavu.

Autor hry a jediný vývojář studia Hangonit Vladimír Kudělka vychází z výtvarného umění propojeného ze světem snění, kterým je fascinován. Své hry přirovnává k filmům režiséra Terrence Malicka, kvůli jejich pomalé meditativní atmosféře zaměřené na vizuální stránku. Bajka bude obsahovat známé objekty a scenérie, které budou zobrazené v abstraktním blyštivém stylu. Herními postupy a vizuálem bude navazovat na předchozí Kudělkovi hry Rememoried a Afterglitch, čímž si fanoušci tohoto žánru určitě přijdou na své.

Bajka vyjde 23. října 2025 na Steamu. Spekuluje se, že kromě Windows a macOS, získá podporu i na Linux. V průběhu času by se měla hra dostat na virtuální realitu a když bude úspěšná, možná i na konzole.

Milan Koubský

S počítačovými hrami nebo videohrami na konzole přišel poprvé do styku ve druhé polovině devadesátých let. Tituly jako Half-Life, Resident Evil 2, Diablo, Worms, Fallout nebo Myth: The Fallen Lords formovaly jeho vkus. Ten je zaměřený spíše na akční tituly, ale nepohrdne prakticky žádným žánrem. V každém koutu herního světa lze narazit na něco dobrého. Ať už jde o nové věci na PlayStation či na na PC, nebo třeba o retro hry.

Sledujte nás:

© 2025 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.