Beau DeMayo říká, že někteří scenáristé nesnáší knihy Zaklínače

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Netflix
O tom, jak je seriál od Netflixu Zaklínač věrný knižní předloze, se dá spekulovat hodiny (protože není), nicméně ona věrnost knihám je jedno z nejžhavějších témat k diskuzi. Nyní už bývalý člen spisovatelského týmu Beau DeMayo, který napsal například celý příběh Nightmare of the Wolf nebo dvě epizody Zaklínače, učinil několik komentářů, z nichž se fanouškům nejspíš naježí chlupy.
Podle něj je totiž u většiny scenáristů zdrojový materiál velice neoblíbený. Řekl to při otázce, která zazněla při rozhovoru o jeho nově připravovaném anime X-Men 97. Odpověděl zde, že při hledání autory nyní požaduje, aby byli fanoušci, a následně se rozpovídal: „Pracoval jsem na show – jmenovitě Witcher – kde někteří scenáristé nebyli fanoušci a aktivně neměli rádi knihy ani hry (dokonce zesměšňovali zdrojový materiál).“
Bohužel neřekl žádná konkrétní jména, protože během sezón se tým autorů mění. Je možné, že tito lidé jsou už dávno pryč (což vzhledem k druhé sérii pochybuji). V roce 2020 se showrunnerka seriálu Lauren Hissrich vyjádřila, že scenáristy najala z hlediska jak fanoušků, tak i těch, kteří vůbec neznají původní materiál.
Toto seriálu určitě nepomůže. Uvidíme ale, jak dopadne třetí série, ta zatím kromě opět upraveného castingu nejeví skoro žádný odklon od knih. Scénáře na čtvrtou a pátou řadu seriálu už jsou nyní ve výrobě, a to se stejným týmem, jaký připravoval tu třetí, která je už natočená a v postprodukci.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn