Enemy Territory

Bethesda oživuje servery Wolfenstein: Enemy Territory!

9. 9. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Jedna z prvních free-to-play stříleček vůbec se vrací s dedikovanými servery. Wolfenstein: Enemy Territory patřilo svého času mezi jednu z prvních a nejhranějších her své éry. Nabídlo různá povolání, možnost převlékat uniformy a působit mezi nepřáteli zmatek, těžké kulomety, nebo dokonce možnost vylepšování své specializace (pro danou multiplayerovou kampaň), díky které jste mohli otevřít další zbraně, jako dvě pistole, lepší samopal nebo prvotřídní odstřelovací pušku. I když se jedná o hru, kterou zná spíše starší generace hráčů, dokáže zaujmout také mladší generaci. Toho si je bezesporu vědoma i Bethesda, která oživuje servery pro tuto skvělou hru.

Zdroj: igdb.com

Když herní studio vydá oficiální oznámení o serverech, obvykle je to špatná zpráva. Celé generace her pro více hráčů už se vydaly cestou doda: jsou běžně vyřazovány z provozu, protože jim přibývají roky a už se nedá ospravedlnit snaha udržovat je online. Pokud máte štěstí, skupina oddaných fanoušků udrží skvělou hru při životě díky soukromým serverům.

To byl případ Wolfensteina: Enemy Territory, oblíbené třídní FPS, kterou vytvořila společnost Splash Damage jako samostatné rozšíření hry Return to Castle Wolfenstein. Ve vzácném případě dobré serverové zprávy Bethesda rozjela nové dedikované servery pro Enemy Territory, které obsahují šest původních map a zcela původní verzi pravidel. Od dubna je hra také na Steamu.

„Ačkoli komunita hostovala – a nadále hostuje – servery s různými mody a vlastními mapami, které vřele doporučujeme, chápeme také, že mnoho hráčů hledá nostalgičtější zážitek,“ napsal id v oznamovacím příspěvku. „Zřídili jsme servery na více územích, abychom lépe zajistili, že hráči z celého světa budou moci hrát s relativně nízkým pingem.“

Ve skutečnosti jsou k dispozici čtyři dedikované servery, přesněji řečeno jeden pro každý region, který id oficiálně podporuje:

  • US: Texas
  • EU: Nizozemsko
  • AU: Canberra
  • UK: Londýn

Tyto regiony by měly pokrýt většinu míst, která mají zájem o hraní 20 let staré FPS.

Zde jsou oficiální pravidla pro dedikované vanilla servery:

  • Typ hry: Kampaň:
  • Maximální počet hráčů: 16 (8v8)
  • Přátelská střelba: Ano
  • Punkbuster: Ne
  • Anti-Lag: Ano
  • Maximální počet životů: Vypnuto

Omezení zbraní: Vypnuto

Enemy Territory byla pravděpodobně jednou z prvních free-to-play stříleček pro více hráčů, která byla původně vydána jako shareware společností id Software v roce 2003 (bez mikrotransakcí). Společnost Splash Damage nakonec uvolnila do světa i zdrojový kód hry Enemy Territory, čímž se fanouškům otevřely dveře k provozování serverů a úpravám podle jejich představ v rámci projektů , jako je ET: Legacy

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.