Marabunta - desková hra

Blackfire chystá mravenčí zakreslovačku pro dva od Reinera Knizii 

23. 1. 2024
Zdroj náhledu: Space Cowboys

Reiner Knizia je legendární a velmi plodný autor, který během svého života vytvořil více než 700 různých deskových a karetních her i rozšíření a rozhodně s tvorbou her nemíní přestat. V jeho hrách vždy naleznete jednoduchá pravidla s obrovským množstvím interakce. Vytvořil pecky, jako jsou Ra, Modern Art nebo Through the Desert. Jeho hry nejsou často lokalizovány do češtiny, dočkali jsme se však her San Francisco, Equinox nebo MLEM: Vesmírná agentura. Vydavatelství Blackfire se nyní rozhodlo pro lokalizaci jedné z jeho novějších her Marabunta. 

Marabunta je hrou pro přesně 2 hráče od 10 let, ve které se stanete vůdci mravenčí kolonie a se svým protihráčem budete soupeřit o území. Hra je zajímavou variací na žánr zakreslovacích her, ve kterých se obvykle hodí kostkou nebo otočí karta a všichni hráči pak do svého osobního listu zakreslí hozené nebo otočené hodnoty. Typickým zástupcem tohoto žánru je Railroad Ink, kterou na náš trh přineslo vydavatelství Albi

Marabunta je vším možným, jen ne typickým zástupcem svého žánru. Tah totiž vypadá tak, že aktivní hráč hodí šesti kostkami a ty rozdělí na dvě skupiny. Jednu skupinu si vybere jeho protihráč, druhá zůstane aktivnímu hráči. Oba pak svoji skupinu kostek zakreslí na společný hrací plán, přičemž se snaží získat nadvládu nad okolím své mravenčí kolonie. 

Marabunta slibuje akční zábavu pro dva hráče na 45 minut, která si zajímavě pohrává s mechanismy svého žánru, má neotřelé téma a nádhernou vizuální stránku díky péči francouzské ilustrátorky Ingrid Desmidt a původního vydavatele studia Space Cowboys. 

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.