Overwatch 2 – Tracer Logiáš

Blizzard reaguje na negativní recenze hry Overwatch 2

20. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Overwatch 2, který byl před nedávnem vydaný na platformě Steam, nebyl u hráčů přijat zrovna s otevřenou náručí. Tato free-to-play hra se stala terčem tzv. review bombingu, což zapříčinilo fakt, že se stala nejhůře hodnoceným titulem na Steamu. Na negativní recenze nyní reagoval režisér Aaron Keller, který se zavázal zlepšit celkový zážitek ze hry.

Momentálně má Overwatch 2 na Steamu přibližně 150 000 recenzí a celkové hodnocení se oproti našemu předchozímu článku příliš nezlepšilo. Stále se celkové skóre pohybuje kolem 9 % kladných recenzí, což je méně, než má například Flatout 3: Chaos & Destruction. Nynější nehezkou situaci okomentoval i režisér Aaron Keller, jenž prohlásil, že ačkoliv není pěkné koukat na bombardování negativními recenzemi, je rád za nové hráče, kteří si k Overwatch 2 našli cestu.

Overwatch 2 - Cover

Zdroj: igdb.com„Mnoho recenzí na Steamu zmiňuje zrušení PvE, které bylo oznámeno v roce 2019, jako jeden z ambiciózních projektů, který jsme nakonec nemohli splnit, což samozřejmě chápu,“ komentoval Aaron Keller. „Pokud nedokážeme vrátit čas, můžeme alespoň pokračovat ve vylepšování a přidávání nového obsahu,“ dodal.

Jen dodejme, že hlavním důvodem není jen ono PvE, které ve hře sice je, avšak v rámci placeného rozšíření, ale i přítomnost mikrotransakcí. Zmíněný placený přídavek Overwatch 2 – Invasion Bundle navíc za svoji cenu nenabízí slibovaný zážitek. Rozhodně bude zajímavé sledovat, kam se titul posune dále, jelikož současné recenze nedělají hře vůbec kladnou reklamu, což se podepisuje i na celkové aktivitě. V současnosti hraje Overwatch 2 kolem 50 000 hráčů, což já osobně považuji za slabší výsledek, vzhledem k tomu, o jakou hru se jedná.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.