Blizzard Entertainment náhled

Blizzard ukončil své působení v Číně

25. 1. 2023
 

Už nějakou dobu se dohaduje americký Blizzard a čínský konglomerát NetEase, jenž se právě Američanům staral o zastoupení a vydávání her v Číně. Spolupráce mezi oběma společnostmi trvala dlouhých čtrnáct let, ale jelikož ukončily spolupráci, má Blizzard smůlu a hry momentálně v této zemi neprovozuje. To může být problém, protože jednu z největších herních základen má právě tam. Původně se řešilo až půlroční odložení s vypnutím, ale protože Blizzard jednal i u jiných firem, NetEase své služby prostě ukončil.

Bolí to hlavně fanoušky MMORPG World of Warcraft, které se v této nejlidnatější zemi na světě drží v top deseti nejpopulárnějších titulů. Nejde ale jen o WoW, své služby už tak nemají ani Diablo 3, Overwatch, Starcraft II nebo také oblíbený Hearthstone. Jediný titul, kterému se vypnutí vyhnulo, je Diablo Immortal, jenž má stále běžící smlouvu.

Nejvíce to samozřejmě odnesli fanoušci, kteří ať už na Twitteru, nebo čínském Weibo momentálně vypouští jednu stížnost za druhou. Doslova se považují za rukojmí mezi společnostmi, protože pro ně nejsou hry pouze hrami, ale jde o vzpomínky pro celé generace. Sám Ben Brode, bývalý šéf vývojářů Hearthstone, situaci považuje za tragédii.

O největší poprask i kuriozitu zároveň se ale postarali zaměstnanci firmy NetEase, kteří před budovou zničili obří sochu sekery z World of Warcraft a opustili své kanceláře. Momentálně není jisté, jak to v Číně dopadne. Blizzard nyní musí najít nového partnera nebo velmi upravit podmínky. Jediné pozitivní pro čínské hráče snad je, že všechny jejich profily jsou uložené, dokud nebude hra znovu spuštěna.

Tagy:

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.