Life is Strange 2 – bratři

Life is Strange 2 míří na Nintendo Switch

24. 1. 2023
Zdroj náhledu: Square Enix

Jedna z nejznámějších sérií příběhových adventur, Life is Strange, ohlašuje, že i poslední chybějící kousek doplní vydání na Nintendo Switch. Life is Strange 2 tak po vzoru ostatních děl série přinese narativní dobrodružství dvou bratrů na přenosnou konzoli už 2. února 2023. Titul je prozatím oznámen pouze jako digitální vydání, je tedy nepravděpodobné, že bychom se jej dočkali ve fyzické edici, ale kdo ví. Posledních pár měsíců bylo pro LiS poměrně rušným obdobím. Vše odstartovalo vydání Life is Strange: True Colors a začátkem února jsme se dočkali Life is Strange Remastered Collection, která přinesla fanoušky tolik milovaný první díl společně s Before the Storm ve vylepšeném a poutavějším kabátku.

Life is Strange 2 byl nedočkavým hráčům představen skrze The Awesome Adventures of Captain Spirit ještě dříve, než došlo na oficiální oznámení. Druhý díl sleduje srdceryvný příběh dvou zcela nových postav, Seana a Daniela. Jako vždy nesmí chybět drobný prvek nadpřirozena. Daniel disponuje schopností telekineze, a tak vás jakožto staršího bratra čeká několik morálních dilemat a rozhodnutí. Přestože se jedná o velmi dobrou hru s podobně silným příběhem, jako bylo sledování cesty Max s Chloe, mnozí ji odsuzovali za přílišné odklonění se od tématu svého předchůdce či změnu v hratelnosti, nenaplněné ambice a tak dále.

Po vydání True Colors je otázkou, jakým směrem se série bude nadále ubírat. Přece jen otěže nyní pevně drží v rukou studio Deck Nine. Life is Strange 2 je nyní k dispozici na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Hra vyjde na Nintendo Switch už 2. února 2023.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.