Fifa 23 - Cover

Bojkot pokračuje, FIFA 23 nebude obsahovat ruské týmy

24. 7. 2022
Zdroj náhledu: EA

Bojkot ruské země vzhledem k probíhajícímu konfliktu na Ukrajině stále nepolevuje ani na herní scéně. Electronic Arts potvrdilo, že v novém díle fotbalové série FIFA 23 nebudou k dispozici žádné ruské týmy.

Ačkoliv se stále můžeme dohadovat o tom, zda je vhodné toto téma neustále tahat do herního světa, vývojáři z mnoha studií mají o svém rozhodnutí zcela jasno. Konkrétně EA začalo odstraňovat týmy jako projev solidarity už v minulém ročníku a tento trend bude zřejmě dále pokračovat.

„EA Sports je plně solidární s ukrajinským lidem a stejně jako ostatní hlasy ze světa fotbalu volá po míru a ukončení současné invaze,“ uvedlo EA v oficiálním prohlášení.

Ještě nemůžeme s jistotou říci, zda bude FIFA 23 obsahovat týmy z Běloruska, které je označováno jako největší podporovatel ruské invaze. Absence fotbalových týmů z Ruska jde navíc ruku v ruce se stále pokračujícím zákazem prodeje her od EA, a to včetně jejich doplňkových balíčků a rozšiřitelného obsahu. Rusko na tento typ sankcí odpovědělo zlegalizováním herního pirátsví nebo vývojem vlastního herního enginu.

Vydání FIFA 23 je naplánováno na 30. září pro PC, Playstation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S a Google Stadia.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.