Dead by Daylight – Chucky Logo

Chucky jako nový vrah v Dead by Daylight

13. 11. 2023
Zdroj náhledu: deadbydaylight.com

Hra Dead by Daylight patří mezi mé oblíbené tituly, a i když má spoustu nedostatků, mezi oblíbené činnosti nás fanoušků patří sledování nových vrahů a postav, které do hry postupně přicházejí. Právě nejnovější počin vývojářů, přidání známé dětské hororové postavy Chuckyho, uchvátil naši pozornost. Pro Behaviour Interactive to samozřejmě není nic neobvyklého, vždyť ve hře je přes třicet více i méně originálních hororových postav. Styl přidávání nových zabijáků je v Dead by Daylight úplně jednoduchý a je postavený na střídání nové a kreativní tvorby vývojářů s osvědčenými postavami z jiných kultovních hororových sérií. Právě mezi ně se zařazuje i Charles Lee „Chucky“ Ray, lidská duše uvězněná v panence.

Jelikož se bavíme o panence, u níž výška není to nejdůležitější, musíme jedním dechem dodat, jak se s tímhle problémem vývojáři zajímavě popasovali. Hrát za nízkého vraha, který nevidí přes vysokou trávu, by nebylo zrovna to pravé ořechové. Proto je Chucky první vrah ve hře Dead by Daylight, na kterého se koukáme z pohledu třetí osoby. Tím pádem jeho velikost plně umožňuje výhody skrývání. Aby to sedělo i příběhově, můžeme si jednoduše představit, že panenku sledujeme z pohledu lidské duše, resp. ducha, který je v ní uvězněný a který se nad ní nadnáší.

Chucky si tak do ruky bere dlouhý nůž a do pusy spoustu vulgarismů nadabovaných původním dabérem Chuckyho Bradem Dourifem. Přikládám pár příkladů: „Něco pro tebe mám, ty vyčůránku!“, „Přestaň být takový srab!“, „Utíkej, blbečku!“… Hned po tom se vrhá na své oběti. Skákavým, nabíjecím pohybem může přeskočit na přeživšího z větší vzdálenosti nebo podlézt paletu, což vypadá strašně cool. Můžeme ho tedy přiřadit k „stealth zabijákům“, kde zaujme místo vedle postav ze Saw, Vřískotu nebo Halloweenu.

Staré známé tváře se vrací

Kromě Chuckyho se do Dead by Daylight vrací staré známé postavy ze Stranger Things: přeživší Steve Harrington a Nancy Wheeler. Také nesmíme zapomenout na vraha Demogorgona a přidaná bude taky mapa – The Underground Complex Map.

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.