Call of duty – mobile Logo

Čína nadále zpřísnuje pravidla pro hraní online her mladistvým

31. 8. 2021
 

Čína opět reguluje, kolik dětí a mladistvých do 18 let tráví času hraním online her. Pravidla byla nastavena, že hráči mohli u her trávit maximálně 10 hodin za týden, přesněji 1,5 hodiny denně. Nová státní pravidla nyní nařizují hraní pouze 3 hodiny, a to jen od pátku do neděle mezi 20:00–21:00. Hraní ve všední dny bylo definitivně zakázáno všem pod 18 let. Nová pravidla mají zamezit množícím se případů závislostí, duševních poruch a nízkého tělesného zdraví.

Čína reguluje hraní online her od roku 2016, kdy státní správa označila online hry za drogu a hazard, konkrétně je nazvala „elektronické drogy“ nebo také „duchovní opium“. Pokud se podíváme na čísla počtu závislých hráčů na hraní her ve světě, Čína je bez pochyby na prvním místě. Do roku 2016, než problém začala řešit státní správa, se v Číně závislostí na hraní videoher zabývaly lékařské kliniky, ale také přímo vojenské tábory, které měly pomoci hráčům závislým na videohrách.

Největší videoherní společnost na světě, Tencent, zažívá propad akcií, ale nejedná se o nic drastického. Tencent se vyjádřil, že se jedná pouze o minimální příjem ze strany hráčů pod 18 let, podle Tencentu jde pouze o 2,6 % celkových tržeb, a proto nové regulace ze strany státu podporuje. Poskytovatelé her budou nuceni tato pravidla akceptovat s tím, že hráče budou registrovat pod jejich skutečnými jmény. Za dodržování pravidel budou zodpovídat samotné herní společnosti. Státní zpráva bude přísně kontrolovat herní společnosti, jak provádí ověřování hráčů, a nadále bude proti závislostí na hraní her bojovat.

Zdroj: Bloomberg


Článek pro Gaming Professors napsal Václav Zakouřil.

Tagy:

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.