Cocoon – krása

Cocoon zná své datum vydání

30. 6. 2023
Zdroj náhledu: Geometric Interactive

Včerejší prezentace vydavatele Annapurna Interactive přinesla celou řadu novinek, mezi nimiž nechybělo vydání Stray na Xbox, ohlášení Blade Runner 2033: Labyrinth nebo odhalení data vydání očekávané plošinovky od hlavního designéra her Limbo a Inside. Logická adventura Cocoon vyjde 29. září 2023 na PC (prostřednictvím Steamu), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch. Majitele Xbox Game Passu jistě potěší zpráva, že Cocoon bude od prvního dne dostupný v rámci jejich předplatného.

Nejnovější trailer odhalil nejen datum vydání, ale také další záběry prezentující zajímavou mechaniku, s jejíž pomocí budete řešit nelehké hlavolamy a utíkat před nebezpečím. Každý svět existuje jako koule, kterou můžete hodit na ramena a přenášet ji s sebou, kam se vám zrovna zachce. Základní mechanika tkví v tom, že mezi světy můžete přeskakovat, kombinovat je, manipulovat s nimi a přeskupovat je tak, abyste vyřešili složité hlavolamy a přitom odhalili vesmírnou záhadu, kterou po sobě zanechala starověká civilizace. Rozmanité biomy vám umožní interagovat s prostředím a využívat jedinečných schopností každé jedné koule / každého jednoho světa. Mějte se však na pozoru, mocní strážci chrání každý svět, a tak vás neminou velké bitvy s bossy.Cocoon vyjde 29. září 2023 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.