The Elder Scrolls – logiiášek

The Elder Scrolls 16 vyjde za tři roky, uvedl právník Microsoftu

30. 6. 2023
Zdroj náhledu: @ElderScrolls

Slyšení Federální obchodní komise proti Microsoftu, v němž americká společnost žádá o dočasný soudní zákaz akvizice Activision Blizzard firmou Microsoft, bylo tento týden nepříjemné pro všechny strany, a to i pro české studio Bohemia Interactive a jeho DayZ 2. I když je pravdou, že to, co se stalo právníkovi Microsoftu, je ještě horší, protože prohlásil, že The Elder Scrolls 16 vyjde v roce 2026.

Právní zástupkyně, jejíž vyjádření přepsal zahraniční časopis The Verge (děkujeme), se snažila slovní chybu kolegy objasnit, ale jen to ještě zhoršila: „Existují dva tituly Elder Scrolls; jedním z nich je Elder Scrolls Online, hra pro více lidí, která je dnes k dispozici na PlayStation. Právník [FTC] má na mysli Elder Scrolls 16, tedy singleplayerovou hru, která má být vydána v roce 2026.“

TES6 byla oznámena už před lety, ale Bethesda pouze uvedla, že je ve vývoji, ne že je téměř hotová. Podle generálního ředitele Microsoftu Phila Spencera je TES6 stále tak daleko v budoucnosti, že není jasné, na jakých platformách bude přístupný. Zároveň to vypadá, že The Elder Scrolls VI je stále ve fázi před–produkce, zatímco studio se soustředí hlavně na připravovaný Starfield. To je nepochybně jeden z důvodů, proč se domnívat, že aktivní vývoj TES6 začne až po vydání Starfieldu. V důsledku toho se prohlášení právníka Microsoftu, že šestý, pardon, šestnáctý díl vyjde za tři roky, jeví jako nesmyslné tvrzení.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.