Coffee Talk 2 – Titul

Coffee Talk Episode 2 nabízí hratelné demo

4. 2. 2022
 

Nezávislý vizuální román Coffee Talk od vývojáře Toge Productions už byl na této stránce zrecenzován. Třebaže příběh a hratelnost měly jisté mezery, celková klidná a pohodová kavárenská atmosféra titulu byla jednoznačným plus, které mnoho hráčů ocenilo. V září loňského roku tak bylo ohlášeno pokračování s názvem Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly a před dvěma týdny k němu bylo uvolněno i demo, které představuje nové vymoženosti.

Znovu do útulné kavárny

Oproti prvnímu dílu to nevypadá na žádnou zásadní revoluci, zato by se však mohla odehrát milá evoluce. K základním přísadám z prvního dílu se přidává onen ibišek a modrý čaj (neboli aprajita), čímž se kombinatorika pro míchání nápojů poněkud komplikuje. Jako nová mechanika přibývá šuplík, který vám umožní získávat od postav předměty a vybrat si, komu je pak dáte zpět – zřejmě to bude fungovat podobně jako rozhraní v Papers, Please. Spolu s tím doznaly animace i výrazy postav lehkého zlepšení a v playlistu máte na výběr z několika nových hudebních kulis (vývojáři slibují také například hezčí grafiku při podávání nápojů, ale ta v současné verzi zatím není).

Demo v této podobě působí ještě poněkud hrubě, defaultně zapnutá vývojářská konzole vám hned na začátku vyhodí pár chybových hlášek a menu nenabízí nic kromě nastavení a samotné hry. V rámci ní si však prožijete jeden velmi výživný podvečer ve fantazijním Seattlu, kdy venku řádí bouře a satyr s bánší spolu u kávy debatují o záslužnosti influencerství, zatímco váš starý známý ve službě řeší nedávný úbytek policistů. Jinými slovy, nový Coffee Talk jde s dobou a snaží se ukázat, jak se svět vyrovnal s uplynulými dvěma lety prožitými hlavně skrze obrazovky. Spolu s tím také novinové titulky ve hře slibují, že se opět dočkáme pár ne-tak-jemných alegorií.

Prozatím se zdá, že problémy z původní hry, jako nedostatek interaktivity nebo (vizuálně i příběhově) statické postavy, byly vývojáři zohledněny, a tak pokračování vypadá velice nadějně. Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly již má stránku na Steamu, kde si lze titul přidat do seznamu přání. Je tam možné také stáhnout demo, které podle oficiální zprávy bude dostupné pouze po dobu výprodeje k čínskému Novému roku… což zřejmě není pravda, neboť v době vydání článku je odkaz stále funkční. Nebudeme si však stěžovat.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.