Coffee Talk Episode 2 nabízí hratelné demo

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Nezávislý vizuální román Coffee Talk od vývojáře Toge Productions už byl na této stránce zrecenzován. Třebaže příběh a hratelnost měly jisté mezery, celková klidná a pohodová kavárenská atmosféra titulu byla jednoznačným plus, které mnoho hráčů ocenilo. V září loňského roku tak bylo ohlášeno pokračování s názvem Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly a před dvěma týdny k němu bylo uvolněno i demo, které představuje nové vymoženosti.

Znovu do útulné kavárny

Oproti prvnímu dílu to nevypadá na žádnou zásadní revoluci, zato by se však mohla odehrát milá evoluce. K základním přísadám z prvního dílu se přidává onen ibišek a modrý čaj (neboli aprajita), čímž se kombinatorika pro míchání nápojů poněkud komplikuje. Jako nová mechanika přibývá šuplík, který vám umožní získávat od postav předměty a vybrat si, komu je pak dáte zpět – zřejmě to bude fungovat podobně jako rozhraní v Papers, Please. Spolu s tím doznaly animace i výrazy postav lehkého zlepšení a v playlistu máte na výběr z několika nových hudebních kulis (vývojáři slibují také například hezčí grafiku při podávání nápojů, ale ta v současné verzi zatím není).
Coffee Talk 2 – Příběh
Coffee Talk 2 – Konverzace
Demo v této podobě působí ještě poněkud hrubě, defaultně zapnutá vývojářská konzole vám hned na začátku vyhodí pár chybových hlášek a menu nenabízí nic kromě nastavení a samotné hry. V rámci ní si však prožijete jeden velmi výživný podvečer ve fantazijním Seattlu, kdy venku řádí bouře a satyr s bánší spolu u kávy debatují o záslužnosti influencerství, zatímco váš starý známý ve službě řeší nedávný úbytek policistů. Jinými slovy, nový Coffee Talk jde s dobou a snaží se ukázat, jak se svět vyrovnal s uplynulými dvěma lety prožitými hlavně skrze obrazovky. Spolu s tím také novinové titulky ve hře slibují, že se opět dočkáme pár ne-tak-jemných alegorií.

Prozatím se zdá, že problémy z původní hry, jako nedostatek interaktivity nebo (vizuálně i příběhově) statické postavy, byly vývojáři zohledněny, a tak pokračování vypadá velice nadějně. Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly již má stránku na Steamu, kde si lze titul přidat do seznamu přání. Je tam možné také stáhnout demo, které podle oficiální zprávy bude dostupné pouze po dobu výprodeje k čínskému Novému roku… což zřejmě není pravda, neboť v době vydání článku je odkaz stále funkční. Nebudeme si však stěžovat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn