AFK Arena – Zaklínač crossover

Con Morhen: Prokletá srdce přichází do Tábora!

29. 3. 2024
Zdroj náhledu: @AFK_Arena

Pamatujete si ty doby, kdy se jezdívalo na Blavicon? Ano, bylo to loni. Nyní duchovní nástupce této slavné akce jménem Con Morhen: Prokletá srdce otevírá své brány a rozjede tím snad novou zaklínačskou tradici. Ostatně na festivalu se podílí zájmová skupina Newitcherpatelní, a jak už to tak vypadá, ti se jen tak witcherpat nenechají.

Akce se uskuteční letos od 11. do 14. dubna 2024 (lístky můžete zakoupit skrz tento odkaz, nemáte zač) ve slavném městě Tábor, a jak sám řekl hlavní organizátor Vojtěch Kačírek: „Inspiraci čerpáme z veleúspěšného světa Zaklínače a příběhu z jeho prvního rozšíření Srdce z kamene pro videohru Zaklínač 3: Divoký hon“. Miluju tyhle akce dělané srdíčkem, protože je vždy dělají skuteční milovníci popkultury, ne jen ždímači peněz na fanoušcích.

Co vás na Con Morhen: Prokletá srdce čeká? Přece nekonečné množství zaklínačské zábavy! Představí se slavné kapely jako Percival, Deloraine, Strigôň, Tempus, Musica Canora, Durangir a Jeden Kmen, z nichž především první dvě jmenované musí mezi fanoušky probouzet obrovskou radost. Percival jako polská legendární skupina a Deloraine, jež uhranula posluchače hity jako Yennefer, Zaklínač, Falka, Nilfgaard, Divoký Hon nebo má oblíbená trošku z jiného soudku, Zlatěnka. 

Kromě kapel a hudby se dočkáme ale i přednášek o historii ze světa Zaklínače, různých ukázek řemesel, divadelního příběhu, workshopů, gwintového turnaje a kostýmové soutěže o hodnotné ceny. Na místě bude také PC herna a deskoherna. Slovy Vojtěcha Kačírka: „Pokud jde o dress code, vzhledem k zaměření festivalu jsou vítány kostýmy, které mohou být inspirované Zaklínačem či středověkem včetně fantasy variant… Jde o jedinečnou akci v rámci Evropy, kterou může navštívit až tisíc lidí. Kromě podmanivé atmosféry, mnoha živých koncertů, přednášek, workshopů a prodejních stánků nabízíme i příběhovou složku inspirovanou knižní a videoherní předlohou, do které se mohou různými aktivitami zapojovat i samotní hráči a rozhodnout tak o průběhu a vyústění děje.“ Naštěstí je povoleno přijít i v civilu. Tak na co čekáte, zaklínači? Je čas vyrazit na Con naší tvrze, kde budeme popíjet medovinu a odpočívat po náročném roce! Vzhůru na festival.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.