CRWECON náhled

CRWECON 2022 aneb oslava čtvrtstoletí Nakladatelství CREW

29. 6. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Nakladatelství CREW několik let pravidelně pořádá akci s názvem CRWECON, která se tento rok uskutečnila 25. června v pražském klubu Cross, po dvouleté pauze již po patnácté. Program byl skutečně nabitý od začátku až do konce a k tomu všemu se zde slavilo 25 let existence Nakladatelství CREW. Naše redakce u této akce v žádném případě nemohla chybět. Počasí nám nepřálo, ale přesto jsme se ve složení Adéla a Matyáš vydali vstříc komiksové zábavě.

Nabitý program, kde si každý našel kousek svého vesmíru

Klub Cross byl rozdělen na několik sálů, z nichž každý měl zcela jiný program tak, aby si každý návštěvník našel to své. Ve velkém sále program započal v deset hodin dopoledne a první přednáška nesla název Videohry a komiksy, v níž se porovnávaly nejlepší a zároveň nejhorší hry vytvořené podle komiksových předloh. Dále se například uskutečnila přednáška Komiks versus literatura nebo zde vystoupil i známý komiksový kreslíř a ilustrátor Dan Černý. V malém sále probíhaly přednášky George Peréz, Spider-Man v novém světě, Jak se píšou komiksové dějiny, DC Icons a mnoho dalších. Nás nejvíce zaujalo povídání právě o známém americkém komiksovém výtvarníkovi a spisovateli Georgeovi Perézovi, který se nejvíce proslavil prací na komiksech The Avengers pro Marvel a The New Teen Titans pro DC Comics. Málokdo se tak může pyšnit, že pracoval pro dvě největší komiksová vydavatelství, jistou dobu dokonce současně. Autor bojoval se zákeřným onemocněním a bohužel nemoci podlehl letos v květnu. Přednáška měla mimo jiné za cíl jeho velmi úspěšnou kariéru uctít.

Zdroj: Gaming ProfessorsSuterén klubu byl věnován fanouškům japonské kultury. Nacházel se zde manga blok, ve kterém se mluvilo o Anime na Netflixu nebo Jak japonská kultura ovlivňuje svět. Do tohoto bloku také zavítali autoři mangy Vějíř – sborník české mangy. Další prostor, pojmenovaný příznačně jako Herní sál, nám byl samozřejmě velmi blízký. Zde si návštěvníci mohli vyzkoušet řadu zajímavých deskových her. My jsme rovněž neodolali a strávili zde snad nejvíc času, když pomineme místní bar.

Venku před vnitřními prostory klubu Cross se nacházel komiksový stan, kde probíhalo setkání s členy nakladatelství CREW, oslavy 25 let existence nakladatelství a dražba. Také zde vystupovala řada dalších známých českých vydavatelů a bylo možné zakoupit spousty komiksů, knih a merche. Na závěr celé akce proběhla přehlídka cosplayerů a vyhlášení těch nejlepších. Návštěvníci tak během celého dne mohli kdykoliv dát hlas kostýmu, který se jim líbil nejvíce, náš hlas si vysloužila Catwoman.

Steampunk na jedničku s hvězdičkou

Několikrát jsme zmínili klub Cross, který jsme navštívili poprvé. Budova rozhodně zaujme již zvenku, ale co nás čekalo uvnitř, z toho nám spadly brady. Když pomineme na Prahu poměrně přijatelné ceny a samozřejmě přátelskou obsluhu, doslova nás okouzlilo prostředí, dekorace a celkový koncept klubu. Kovové bludiště plné zvláštních průmyslových dekorací ve steampunkovém stylu a efektního osvětlení vytváří působivé atmosférické prostředí přesahující běžnou představivost. Klub je opravdu kouzelný. Pokud jste tam nikdy předtím nebyli a máte už něco v krvi, můžete se s přehledem ztratit cestou na toalety, chodby tam jsou zamotané jako v Bradavicích, ale jednoznačně stojí za návštěvu!

CRWECON - Club Cross

Zdroj: Gaming Professors & CREW

Přestože pořadatelům počasí zrovna nepřálo, rozhodně nebyla nouze o návštěvníky. Bylo jich tam opravdu mnoho. Rozšířili jsme si obzory a vymazali některé předsudky. CRWECON 2022 na nás zapůsobil a odvážíme si nové společné vzpomínky a nejen ty. Nakladatelství CREW nás obdarovalo komiksy Perverzní páprda a 2000 CREW vycházející právě k pětadvacátým narozeninám. Všechno nejlepší!

Zdroj: CREW

Matyáš Macek

Matyáš přišel o herní panictví s „vietnamkou“, tedy s „fejkovou“ retro TV konzolí z tržnice při hraní Battle City, Contra, Bomberman a dalších retro pecek. Poté následovalo období PS konzolí, GTA 2 počínaje, Duke Nukemem konče. Nyní spíše preferuje hraní na PC a VR, ale na konzole nezanevřel. Nejoblíbenější hrou je Stronghold Crusader. Je studovaným lékařem a kromě hraní je jeho největším koníčkem cestování a posezení s přáteli.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.