Cyberpunk 2077 intro

Cyberpunk 2077, vráceno více než 30 000 kopií

23. 4. 2021
 

Žádná hra nebyla v posledních letech tolik sledovaná jako Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt RED. Mělo se jednat o nejlepší hru za poslední dekádu, na zájmu se podepsal i fakt, že tváří hry se stal oblíbený herec Keanu Reeves. 

O to větší bylo pro některé zklamání z poměrně katastrofického startu hry, kdy na některých platformách byla hra prakticky nehratelná. Tento neblahý fakt vedl podle již dříve dostupných informací k požadavkům na vrácení peněz napříč všemi platformami.

Vráceny peníze za 30 000 kopií hry

Podle posledních zpráv a prohlášení. se podle finančního ředitele CD Projekt Red, Piotra Nielubowicze, prodalo celkem 13,7 milionů kopií hry. Z těchto prodaných kopií byly pak vráceny peníze za 30 000 kopií, u kterých uživatelé požádali o tzv. refund.

Hráči, takém mohli získat plné vrácení peněz prostřednictvím SONY a Microsoft, které do těchto čísel nebyly zahrnuty. Je tedy tak více než jisté, že skutečná čísla se liší od výše uvedených. V prosinci 2020 společnost Sony nejen nabídla plné vrácení peněz zákazníkům, kteří si zakoupili digitální kopii, ale hru odstranili z obchodu PlayStation Store. Cyberpunk 2077 se do obchodu PlayStation ještě nevrátil, a to navzdory opravám, které opravily stovky chyb, s různou úrovní úspěchu.

Cyberpunk 2077 patch

CD Project se postavil k situaci čelem

Nutno podotknout, že společnost CD Projekt se k celé situaci postavila čelem a vytvořila program „Pomozte mi vrátit peníze“ na pomoc nespokojeným zákazníkům, který stojí přibližně 2,17 milionu dolarů. Devadesát pět procent z těchto refundací bylo zpracováno.

Nielubowicz ve výzvě vysvětlil, že konečných 5% refundací se v současné době zpracovává, ale kvůli komplikacím to trvá déle. "Vezměte prosím na vědomí, že vracíme peníze lidem z celého světa a pracujeme s různými bankovními systémy." Není to snadný úkol,“ řekl.

Útok hackerů

CD Projekt se krom krkolomného startu a následných problémech s Cyberpunk 2077 potýkal i s útokem hackerů, kteří odcizili zdrojové kódy pro hry Cyberpunk 2077, The Witcher 3, Gwent a nevydanou verzi Witcher 3. Z tohoto důvodu došlo k posunutí opravného patche 1.2 a prakticky celé roadmapy.

Navzdory těmto problémům se polský vývojář těšil ziskovému roku 2020, kdy si vydělal více než 560 milionů dolarů. Budoucí aktualizace pro Cyberpunk 2077 jsou v současné době ve vývoji, včetně online režimu.

Zdroj: www.polygon.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.