Mass Effect – logo

Dabérka velitelky Shepardové by se chtěla vrátit

14. 4. 2022
Zdroj náhledu: Bioware

Jennifer Haleová, představitelka velitelky Shepardové, prohlásila, že se chce vrátit do Mass Effect 4 a znovu si zahrát tuto postavu. Společnost BioWare potvrdila další díl série trailerem vydaným v prosinci 2020. Během loňských oslav Day N7 pak Mass Effect 4 zaujal novým plakátem. I když trailer a plakát dávají fanouškům nahlédnout, co bude další Mass Effect obsahovat, oficiálních informací je stále velmi málo.

Od třetího dílu uplynulo celých deset let, což je poměrně dlouhá doba. Posledním dílem série byla před pěti lety Andromeda, která tak trochu rozdělila komunitu. Mass Effect: Andromeda tehdy sliboval plnohodnotné pokračování a podle raných ukázek a informací to vypadalo poměrně dobře, ovšem totéž zpočátku platilo i pro Anthem. Místo toho nám Andromeda nabídla nudný příběh, postavy, ke kterým si pomalu nevytvoříte žádný vztah, a nejotravnějšího nepřítele v historii videoher. Raději nebudeme ani podrobně rozebírat grafické zpracování postav, ty jejich ksichty vypadaly jako parodie na tvorbu od Walta Disneye, akorát po obrně.

Na nedávném předávání cen BAFTA se jeden z fanoušků zeptal Jennifer Haleové, zda se velitelka Shepardová objeví ve čtvrtém Mass Effectu. Její odpověď se následně objevila ve videu na YouTube kanálu MrHulthen (via ComicBook). Hale říká, že fanoušci mohou dát společnosti BioWare najevo, že chtějí Sheparda zpět v příští hře. Dodává, že by se ráda vrátila a namluvila tuto postavu a že si myslí, že Mark Meer, který namluvil mužského velitele Sheparda, by se také rád vrátil. Oba herci se nedávno na loňských oslavách Dne N7 podělili o své nejoblíbenější hlášky velitele Sheparda z Mass Effectu.

Upřímně řečeno, mnohem raději bych měl zpět velitele Sheparda se starou dobrou Normandií a jeho posádkou. Opravdu se totiž bojím, že se chystají udělat přímé pokračování Andromedy, což rozhodně doufám nebude. Domnívám se ale, že přání velkého návratu legendárního velitele se nesplní, protože samotné studio několikrát zmínilo, že Shepardova dějová linie je u konce.

Zdroj: screenrant.com

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.