Darkest Dungeon 2 – screen 4

Darkest Dungeon 2 brzy opustí Early Access

8. 2. 2023
Zdroj náhledu: Red Hook Studios

Se včerejším zahájením vůbec prvního letošního Steam Next Festu se hráči s vervou vrhli na stovky demoverzí chystaných her, které by se v nejbližší době měly dočkat plnohodnotného vydání. Fanoušci si však všimli, že se v tomto širokém výčtu titulů nachází rovněž hratelná demoverze temného rogue-lite Darkest Dungeon 2. Demo nebylo jediným překvapením, kterého jsme se dočkali. Od října minulého roku se Darkest Dungeon 2 nachází v předběžném přístupu a konečně tedy nadešel čas zazářit. Darkest Dungeon 2 opustí Early Access a vyjde v plné verzi 8. května 2023. Hru si budete moct zakoupit na Steamu i Epic Games Store. Kdybyste se náhodou nemohli dočkat, určitě v rámci Steam Next Festu vyzkoušejte hratelnou demoverzi, která vám dovolí prozkoumat celý jeden region, tedy jednu pětinu z celkové hry.

Vůbec první Darkest Dungeon z roku 2015 dokázal uchvátit tisíce fanoušků svým krutým světem rogue-lite tahové strategie, až goticky temnou atmosférou a nemilosrdnou obtížností. V této hře zkrátka nedostanete nic zadarmo a byť sebemenší zaškobrtnutí znatelně pocítíte. Ne nadarmo se Darkest Dungeon řadí mezi jedny z nejtěžších tahovek. Není jistě náhoda, že je Darkest Dungeon momentálně k dispozici v rámci předplatného Xbox Game Pass. Red Hook Studios do pokračování vkládá velké naděje. Přece jen se vývojáři ke konci minulého roku pochlubili, že prodali přes šest milionů kopií prvního dílu po celém světě, což je na projekt nezávislého studia úctyhodná cifra.

Demoverze Darkest Dungeon 2 bude k dispozici až do konce Steam Next Festu, tedy do 13. února.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.