Superman

DC Comics ruší bisexuálního Supermana, ale ne úplně

15. 10. 2022
Zdroj náhledu: DC Comics

Bisexuální Superman se ruší, ale ne úplně, bude pouze přejmenován. Série Superman: Son of Kal-El vydá svůj poslední díl už v prosinci. V komiksu, který vyšel poprvé v roce 2021, se setkáváme s bisexuálním synem Clarka Kenta a Lois Lane, Jonem Kentem. Ten se ve svých komiksech kromě sexuální orientace zabýval například i sociálními problémy, střelbou ve školách, bojem proti popíračům klimatických změn nebo deportací uprchlíků.

Prvního dílu se prodalo necelých 70 000 výtisků, čtvrtého dílu už pouze 37 500. Autor série Tom Taylor v jednom z rozhovorů řekl: „Myšlenka nahradit Clarka Kenta jiným bílým zachráncem mi připadala jako promarněná příležitost.“ Ono totiž od pátého dílu této série se Jon Kent dal dohromady s uprchlickým „hacktivistou“ Jayem Nakamurou. Po tomto díle pak prodeje rapidně stouply. Nyní by se mělo jednat dokonce i o jednu z nejprodávanějších sérií. Nový název bude Adventures of Superman: Jon Kent a vypadá to, že DC Comics s tímto hrdinou má větší plány.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.