Diablo IV - Cover

Diablo 4 vyjde už v dubnu 2023?

7. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Diablo 4 je velmi očekávané RPG dobrodružství od společnosti Blizzard. Titul byl poprvé ohlášen v roce 2019 na konferenci BlizzCon a v červnu 2022 bylo oznámeno, že Diablo 4 vyjde příští rok. Od té doby jsme neobdrželi žádné informace týkající se konkrétnějšího data, nicméně podle spekulací Nicka Bakera z podcastu Xbox Era a Jeze Gordena z WindowsCentral plánuje Blizzard vydat Diablo 4 již v dubnu příštího roku.

Oba se shodují, že Blizzard plánuje masivní marketingovou kampaň, která odstartuje na prosincovém předávání cen The Game Awards. Očekává se, že na této velké akci oznámí datum vydání prostřednictvím nového traileru, což by jistě nebylo na škodu. Dovedu si však představit, že pokud je to pravda, pak letošní The Game Awards bude rozhodně stát za to, protože na této akci má být oznámeno více věcí. Zároveň prý bude spuštěno několik předprodejních edic, ale o jejich obsahu bohužel nic nevíme. Článek od WindowsCentral také potvrzuje, že Diablo 4 bude obsahovat mikrotransakce.

Podle serveru XboxEra a našich zdrojů plánuje společnost Blizzard rozsáhlou marketingovou kampaň pro Diablo 4, která začne na předávání cen The Game Awards 2022, kde by mělo být odhaleno dubnové uvedení hry na trh. Kromě toho by se během výstavy měly otevřít také předobjednávky, včetně různých digitálních edic a prémiové fyzické sběratelské edice s různými vychytávkami pro hardcore fanoušky. Pokud jsou naše informace správné, bude jednou z výhod předobjednávek předčasný přístup do otevřené bety Diabla 4 v únoru 2023,“ uvádí článek z WindowsCentral.

Ačkoliv o tom pravděpodobně nebylo pochyb, můžeme potvrdit, že Blizzard plánuje pro Diablo 4 sezónní živou službu podporovanou mikrotransakcemi (MTX), jak společnost již dříve uvedla na svém oficiálním blogu. Podle našich informací je 1. sezóna předběžně naplánována na 3. čtvrtletí, přestože hra bude uvedena na trh v dubnu.

Zdroj: volný překlad z WindowsCentral

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.