Call of Duty Warzone výsadek

DLSS konečně v Call of Duty: Warzone

23. 4. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

V lednu, během živého Game On streamu, oznámila Nvidia, že hra Call of Duty: Warzone bude podporovat DLSS. A nyní jsme se konečně dočkali, oznámeno to bylo v patch notes pro 3. sezónu.

Co je DLSS?

DLSS je zkratka pro Deep Learning Super Sampling a je to technologie vyvinutá společností Nvidia pro renderování obrazu pomocí umělé inteligence. Zvyšuje grafický výkon karet GeForce RTX využitím dedikovaných jader Tensor. Se skvělou grafikou a ray tracing technologií můžete mít nyní i bombastickou snímkovou frekvenci. Na následujícím obrázku je grafem znázorněný nárůst grafického výkonu několika her.

DLSS graf

Zdroj: Nvidia

K tomu, abyste mohli mít zapnuté DLSS ve hře, potřebujete několik věcí. První a asi nejdůležitější podmínka bude grafická karta GeForce s podporou technologie ray tracing. Druhou, neméně důležitou podmínkou je, aby ve hře byla podpora právě DLSS. Aktuálně je například možno tuto technologii pustit ve hrách Death Stranding, Fortnite, Control, Metro Exodus nebo Cyberpunk 2077, ale třeba i Minecraft a nově i zmíněný Warzone.

Následující video porovnává Call of Duty: Warzone s nastavením „DLSS off“ a „DLSS on“. Podívejte se a posuďte sami.

Update CoD: Warzone, 3. sezóna

Aktualizace pro 3. sezónu vyšla 22. dubna. Obsahuje kolem 25,2 GB dat, přináší časově omezenou událost „Hunt for Adler“ a mnoho dalšího. Naopak jsme se dočkali zničení současného Verdansku atomovkou a jeho nahrazení „novou“ mapou z 80. let. Vracíme se tedy do dob CoD: Black Ops Cold War a (jak již událost napověděla) setkáme se také s odtud již známou postavou důstojníka CIA jménem Russell Adler.


Článek pro Gaming Professors napsala Nela Bojdová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.