Embr – pekelná spokojenost

16. 10. 2021
Zdroj náhledu: Muse Games

Tato novoučká hra od vývojáře Muse Games nás zavedla do hořících budov, padajících dřevěných trámů, nebezpečných výšek a hořícího pekla, tak dobře známého hasičskému povolání. Embr je first-person hra, ve které nebudeme zachraňovat kočky ze stromů, ale v dobrém slova smyslu „přihlouplá“ NPC, která místo toho, aby šla ven z hořících budov, nenápadně konají s vytřeštěnýma očima velkou potřebu, anebo jsou zahleděná do svých smartphonů… V konečném důsledku jsme za to ale rádi, protože můžeme naplno ukázat své záchranářské umění.

Přemýšlej jako správný záchranář

Embr nám poskytuje více možností, jak si užít tuto pro nás úplně oddychovou hru, která je přesným protikladem skutečné náročné práce záchranných služeb. Singleplayer je rozdělený na tři části, které představují tři různé oblasti. Začínáme zlehka, ale postupně ve hře přibývají fantasy mise, což však vůbec není na škodu. Od klasických záchranářských prací v hořících budovách se dostáváme na staveniště, lodě a banky, které jsou chráněné různými pastmi, lasery a zámky. My jsme proto nuceni chytře uvažovat a co nejrychleji rozluštit pekelné bludiště, protože nám hoří pod zadkem, a to v podstatě doslova.

Prohlédněme si společně Embr

Jak jsme už zmiňovali, Embr je first-person hra ze září 2021, která má velmi pěkné grafické zpracování, ačkoli působící trochu dětsky. Přes postavičky a různé věci v domácnosti se občas překryjí textury, ale opravdu v minimálním množství. Fyzika hry je dobře zpracovaná, a musíme si proto dávat pozor, aby nás nenakopala elektřina do zadku, když polijeme zásuvku, anebo například aby nás nezabil pád ze střechy nebo žebříku. Taktéž otrava plynem nezní nejlépe. Při otevírání oken rozdmýcháváme oheň v budově. Při přenosu a házení předmětů musíme dbát na jejich životnost a velikost, ne se vším se totiž dokážeme protlačit přes dveře, pokud nepoužijeme špetku rozumu. Před každou naší záchranářskou výpravou máme možnost vyskládat si svůj hasičský deck, a to od auta přes různé nářadí sloužící k záchraně až po naše oblečení. Nejslabší stránkou hry je příběh a mise s posledním „boss fightem“.

Hořím, hoříš, hoříme a na různé způsoby

Vedle klasických misí v singleplayeru nacházíme módy jako Salvage, Low House Damage, Special Object, Embr Eats a Demolition. V módu Salvage je naší úlohou namísto lidí zachránit majetek v dané hodnotě. Z domu tedy vyhazujeme na dvůr všechny věci, které mají co největší hodnotu. V Low House Damage si musíme dát pozor, protože hodnota zřícení se domu klesá o 50 %, což znamená, že musíme zachránit lidi v mnohem větší rychlosti za potřeby naší větší šikovnosti. Special Object nám k záchraně návštěvníků spáleniště přidává ještě za úkol vynést z domu vzácný předmět, který musíme v budově najít. Embr Eats je poměrně vtipná záležitost. Z hasiče se stáváme donašečem jídla a v místě požáru musíme najít nebojácné objednatele jídla, kteří, když mají hlad, vůbec nemyslí na žádné nebezpečí a pokojně si čekají v hořícím domě. V Demolition je naší úlohou přesný opak dosavadních prací, musíme ve stanoveném čase vyhodit budovu do povětří. Z hasiče se tedy stáváme žhářem. Vedle těchto módů můžeme klidně připomenout i Daily challenges, které se snaží hru oživit na denní bázi. Embr nabízí i multiplayer, a tak si můžeme zahrát kooperaci s přáteli, ale i náhodnými hráči. Multiplayer hodnotíme neutrálně.

Embr je nabušená akční first-person hra, která z vás udělá hasiče číslo jedna. Investice do této hry vám na krátkou dobu zaručí oddychovou zábavu, příjemnou grafiku a pár úsměvných scén. Ovladatelnost hry je na velmi vysoké úrovni, podobně jako i její fyzikální zákony. Největší minus má Embr v příběhu, který je poměrně slaboučký a mohl by být o dost lepší. Snad v pokračování. Navzdory tomu si hra zaslouží vysoké hodnocení a my vám ji vřele doporučujeme.

Klady
 • správně fungující fyzikální zákony
 • achievementy
 • minimální množství bugů
 • pěkná grafika
Zápory
 • slabý příběh
 • nezajímavý konec hry – slabý závěrečný boss fight
Platforma PC
 • Datum vydání 23.09.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Pavol Kunca

  Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.