Encased plane intro

Encased – nová dobrodružství pod Dómem

11. 2. 2022
Zdroj náhledu: Dark Crystal Games

Hra Encased patří mezi úspěšná a oblíbená postapokalyptická RPG a její vývojáři si zakládají na komunikaci s komunitou. Zasazení hry do „klasického“ prostředí Falloutu je více než zřejmé, nicméně je zde cítit i silný nádech velmi úspěšného sovětského sci-fi románu Piknik u cesty, který se stal také hlavní předlohou her Stalker. Sami vývojáři ze studia Dark Crystal Games pak celkem stručně potvrzují, že hra je zejména poctou Pikniku u cesty a 2D dílům Falloutu.

Plná verze Encased byla vydána v září a od té doby se vývojáři snaží hru stále více zdokonalovat a naslouchat komunitě. Bylo vydáno několik opravných patchů, a to i poměrně rozsáhlých, které pozměnily uživatelské rozhraní, optimalizaci, design úrovní a další aspekty hry.

Encased base

Sliby se plní! Vstříc novým dobrodružstvím v Encased

„Všechny tyto opravy (s výjimkou speciálního halloweenského patche) se však týkaly obsahu, který již ve hře byl. To je skvělé, ale co takhle něco nového? Jako například to, co jsme slíbili během naší kickstarterové kampaně.“

– Dark Crystal Games

Je jisté, že se jedná o další rozsáhlé dobrodružství do hry a dle informací zdaleka nebude jediné. Co je však nového? 

Příběh nového obsahu začíná následovně:

Před vybudováním stanice Spire Station se náklad dopravoval letadly. Jedno takové letadlo, jímž byl vyřazený vojenský transportér s názvem Eldorado, tvrdě havaroval v hornaté oblasti a byl následně opuštěn. O několik let později se však na místech, kde se letadlo nachází, začaly objevovat tajemné signály.

Budete muset zjistit, co se na místě havárie děje a jaký osud potkal vědeckou skupinu, která se krátce po havárii letadla vydala na jeho průzkum. A mimochodem, na palubě letadla najdete unikátní kus oblečení pro svou postavu a také spoustu kořisti.

Přepracován byl také systém dopravy. Navíc nyní můžete ukrást prakticky jakékoli (pojízdné) auto. Mít auto přináší mnoho změn, nejenže se můžete rychleji pohybovat po mapě, ale také si odemknete nová setkání, z nichž mnohá mohou vést k velmi nepředvídatelným výsledkům.„Také jsme přidali trochu více předvídatelnosti do náhodných událostí, ve kterých můžete potkat cestovatele pojmenované po podporovatelích z Kickstarteru; od nynějška platí, že pokud někoho přesvědčíte, aby se přidal k některé z frakcí, po příjezdu do osady se s ním zcela jistě setkáte a některé z takových postav se stanou obchodníky.“ – Dark Crystal Games

Více informací naleznete zde.Dark Crystal Games patří mezi vývojáře, kteří objektivně přijímají kritiku a velmi pečlivě naslouchají komunitě. Nicméně toho si je plně vědoma i komunita hry, která se staví ke všem informacím a záležitostem titulu velmi kladně.

Děkujeme vám za přízeň a zůstaňte s námi. Nejdůležitější je pro nás komunita Encased – budeme pečlivě sledovat vaši zpětnou vazbu ke hře.“ – Dark Crystal Games

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.