ENDER MAGNOLIA Bloom in the mist – další temný svět

ENDER MAGNOLIA: Bloom in the mist bude pokračováním skvělé metroidvanie

1. 3. 2024
Zdroj náhledu: Adglobe

Pokud byste sepsali seznam těch nejlepších akčních metroidvanií roku 2021, bezpochyby by v něm nechyběla hra ENDER LILIES: Quietus of the Knights od vývojářů ze studia Adglobe a Live Wire. Kontrast nádherného prostředí s děsivě temnou atmosférou a náročným bojem pohltil nejednoho fanouška holdujícího tvrdým výzvám. Titul jsme během předběžného přístupu měli možnost hodnotit a zaujala nás, krom jiného, také myšlenka tohoto ponurého a smutného příběhu. Hře jsme dokonce dali přezdívku „loli Dark Souls“. Jako překvapení z čista jasna přišla zpráva vydavatele Binary Haze Interactive o připravovaném pokračování jménem ENDER MAGNOLIA: Bloom in the mist.

Půjde o plnohodnotnou hru navazující desítky let poté na příběh malé dívky Lily a otráveného deště, jehož prokleté kapky dopadající na vše živé dříve prosperující zemi přinesly pouze bolest a zkázu. ENDER MAGNOLIA: Bloom in the mist bude cestou zkázy a znovuzrození v postapokalyptické zemi The Land of Fumes, která stojí na špici magického a mechanického vývoje. Tentokrát chaos a smrt nebude mít na svědomí déšť, nýbrž toxické výpary z podzemí.

V tomto temném RPG se jakožto Lilac vydáte na cestu skrze zničené království, abyste očistili duše těch, již se nadýchali výparů a přišli tak o rozum. Strašidelně krásný a zároveň hrůzný svět vás vystaví nelehké zkoušce a stejně jako Lily, ani vy nebudete silným nepřátelům stát tváří v tvář o samotě. Vývojáři slibují přepracovaný bojový systém, ještě více ponurý příběh, hromadu unikátních dovedností, epický hudební doprovod i křehký svět skrývající mnohá tajemství.

Pozitivní zprávou je rovněž datum spuštění předběžného přístupu. Nezapomeňte si do svých kalendářů poznamenat 26. března 2024.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.