Fallout 3 - Cover

Fanoušek rekonstruuje původní Fallout 3

25. 11. 2021
 

Svět Falloutu patří napříč herním spektrem a komunitou mezi jedny z nejoblíbenějších. Původní Fallout 3 byl kdysi dávno, v roce 2003, vyvíjen slavným studiem Black Isle. To vytvořilo takové hity, jako jsou Fallout, Fallout 2, Planescape Torment, Icewind Dale 1 a 2 a Baldur's Gate Dark Alliance 2.

Poté převzalo štafetu Bethesda Game Studios a samozřejmě pokračovalo ve vývoji další, neuvěřitelně odlišné verze, kterou je nynější Fallout 3. I když se jednalo o vynikající titul sám o sobě, fanoušci si vždycky říkali, co mohlo být. Nyní na tuto otázku přišla odpověď. Jeden fanoušek se ambiciózně snaží obnovit původní Fallout 3 tak, jak by si to studio Black Isle nejspíš přálo.

Jaké indicie Adam Lecko k Falloutu 3 má?

Na projektu pracuje Adam Lecko, a to již několik let, ve svém volném čase a na vlastní pěst. Jaké má Adam Lecko indicie k původní hře? V roce 2007 unikl gameplay z technologického dema z roku 2003 nazvaného Van Buren (kódové označení Falloutu 3 od Black Isle Studios) a také „několik designových dokumentů a herních textů“ k původnímu Falloutu 3. V roce 2007 se také objevily informace o tom, jak se hra vyvíjela. 

Demo můžete vidět níže:

Adam Lecko nedávno implementoval poslední důležitou technickou funkci: funkční válečnou mlhu a automapu Pip Boys.

To však bohužel neznamená, že projekt dorazí v dohledné době. Dle sdělení vývojáře bude celý projekt uvolněn, až bude plně hotový. Ačkoli neexistuje žádné datum vydání ani nic, co by tomu nasvědčovalo, skutečnost, že byly implementovány všechny hlavní technické prvky, je poměrně slibná.

Nezbývá tak než držet Adamovi palce a tajně se k němu modlit. Představa oživení tak skvělého titulu je totiž bezpochyby skvělá.

Zdroj: Techraptor.net 

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.