festival na den země - úvod

Festival ke Dni Země na Steamu

26. 4. 2024
Zdroj náhledu: gencraft.com

Festival ke Dni Země na platformě Steam pořádají Mechanistry (Timberborn), Stray Fawn (The Wandering Village, Niche and Nimbatus) a Slug Disco (Empires of the Undergrowth). Tato akce probíhá celý týden od 22. dubna až do 29. dubna. Během festivalu můžete společně s ostatními hráči oslavovat krásy naší zelené planety a mnohé rozmanitosti života, jak ho vidíte vy i jak si ho představují rozliční autoři.

Letošní výběr her s přírodní tematikou ukazuje Zemi v její nejlepší podobě a snaží se inspirovat hráče k ochraně životního prostředí. Díky tomu zde naleznete hry plné roztomilých živočichů i tragické příběhy spojené s klimatickými změnami a zničením planety Země, jak ji známe.

Pojďme si některé z titulů představit:

Prehistoric Kingdom

V Prehistoric Kingdom si postavíte dokonalou zoo pro všechna vyhynulá zvířata, od majestátního mamuta až po mocného Tyranosaura rexe. Můžete zde chovat více než třicet druhů prehistorických divokých zvířat, zároveň máte možnost tvořit nové druhy a geneticky upravené jedince za pomoci objevování genetického materiálu po celém světě.

Zdroj: igdb.com

Against the Storm

V této temné fantasy s budováním města od Eremite Games budete čelit apokalyptickému dešti. Coby královnin místokrál povedete svůj lid (lidi, bobry, lišky, harpyje, ještěrky) ke znovuosídlení místní divočiny. Divočina však ukrývá řadu nástrah a nekonečná bouře sužuje vaš lid. Naši recenzi na tento titul si můžete přečíst zde.

Summer House

Pokud si chcete užít relax a tvoření zároveň, určitě bych vám doporučila tento titul. Jedná se o budovatelskou hru v pixelartovém stylu, za níž stojí jediný tvůrce Friedemann. V této pohodové hře si stavíte malé čtvrtě plné krásných obytných domků v různých prostředích (u moře, v horách či ve městě). Nemusíte se bát, hra nemá žádná pravidla ani omezení, nemůžete tudíž ani vyhrát či prohrát. U tohoto titulu jen odpočíváte a nasáváte okolní pohodovou atmosféru.

Zdroj: igdb.com

This War of Mine: Final Cut

This War of Mine je sice starším titulem, ale rozhodně by neměl chybět ve vaší sbírce. Této hry se prodalo přes šest milionů kopií. Final Cut je konečná remasterovaná edice hry, jež obsahuje všechny doposud vydané aktualizace i bezplatná rozšíření. Dále hráčům představuje nový scénář i lokace známé z DLC příběhů – i když je nevlastníte.

Zdroj: igdb.com

Eco

Tento titul od Strange Loop Games je prozatím v předběžném přístupu. Jedná se o plně simulovaný ekosystém, v němž vytváříte, sklízíte a berete zdroje z prostředí, kde každá vaše akce ovlivní svět kolem vás. Dokážete zachránit svět, aniž byste ho zničili? Pokud vás tento titul zaujal, neváhejte si přečíst naši recenzi zde.

Zdroj: Strange Loop Games

Pacific Drive

Pacific Drive je hra o přežití, v níž jediným vaším společníkem je auto. Bohužel však nemluví jako Kitt v seriálu Knight Rider, takže si moc nepokecáte. V tomto titulu se dostanete do surrealistické reimaginace severozápadního Pacifiku, v níž budete čelit nadpřirozeným výzvám. Na vaší domovské základně uprostřed divočiny budete obnovovat a vylepšovat své auto, sbírat vzácné zdroje a prozkoumávat, co se zde stalo.

Zdroj: igdb.com

Mezi další zajímavé tituly bych zařadila Niche – a genetics survival game, Dinkum, Roots of Pacha, Roboquest, Project Winter, After Us, Rain World, Wildmender či Loddlenaut. A teď už je výběr jen a jen na vás.

Závěrem přidám ještě pár zajímavých herních kousků, na které si ještě chvilku budeme muset počkat.

Crab God (Chaos Theory Games) – 20. července 2024

Arctic Awakening (GoldFire Studios) – 2024, prozatím k vyzkoušení demo

First Dwarf (Star Drifters) – možnost zažádat o přístup na playtest

Solarpunk (Cyberwave) – zatím pre-alpha

The Rabbit Haul (Caldera Interactive)

Project Haven (Code Three Fifty One) – 2024

Tinkerlands (CodeManu, Endless Coffee)

Beyond These Stars (Balancing Monkey Games) – 2024

Endzone 2 (Gentlymad Studios) – 3. kvartál 2024

Chrysalis (Metamorph Games) – k vyzkoušení demo

Outbound (Square Glade Games)

Iron Corbo: Kung Fu Janitor (2D OS Games)

Grimoire Groves (Stardust) – k vyzkoušení demo

Zdroj: Mechanistry, Stray Fawn, Slug Disco

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.