Dead Space – je zpátky!!!

Film Dead Space má možná režiséra

16. 4. 2023
 

Dead Space je jednou z kultovních hororových her, které daly vzniknout legendárním postavám. V tomto případě jde o obyčejného inženýra, který se musí během několika minut proměnit v nástroj zkázy, aby zachránil nejen své kolegy, ale především svou milovanou přítelkyni Nicole. Dead Space je brutální pecka, jež si získala srdce mnoha fanoušků.

Hra byla vydána v roce 2008 a má temnou, až děsivou atmosféru, která vám může způsobit nepříjemné pocity. Příběh, točící se kolem klasického klišé, funguje fantasticky, poněvadž je spojen s hrůzným osudem obyvatel lodi USG Ishimura. K tomu si připočtěte zobrazenou brutalitu. Pokud jste tento skvost ještě neviděli, vřele doporučuji, a to jak originál, tak remake z letošního roku.

Lze říci, že toto dílo má vše, co filmová studia potřebují pro celovečerní film. V minulosti se přitom hovořilo o tom, že se na základě stejnojmenné hry chystá film a jsou hledáni režiséři, ale k realizaci nikdy nedošlo. Naději dal fanouškům rozhovor s režijní legendou Johnem Carpenterem z října loňského roku, v němž naznačil, že by měl o filmovou adaptaci zájem.

Kromě filmu je John Carpenter úzce spjat také se světem videoher. Nikdy se netajil svou láskou ke hrám, a dokonce pracoval jako příběhový konzultant pro titul F.E.A.R. 3 nebo složil hudbu k titulu The Sentinel. Mnoho fanoušků proto bylo nadšeno, když projevil zájem o sérii Dead Space, vzhledem k tomu, že by se jí ujal člověk s dlouholetými zkušenostmi z obou světů.

Od zmíněného rozhovoru mezitím uplynulo hodně času a o filmu bylo alespoň doposud ticho po pěšině. Pokud jsou nejnovější informace pravdivé, může fanouškovská komunita slavit, ale zároveň se objevují obavy. Nové informace od zahraničního magazínu Giant Freakin Robot říkají, že Dead Space má svého režiséra, čímž dávají důvod k naději. Nebude ho však režírovat John Carpenter, jak mnozí doufali, nýbrž James Wan.

James Wan je australský režisér, který se podílel na filmech jako Aquaman, V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití nebo Rychle a zběsile 7, kromě toho však bude režírovat i Mortal Kombat 2 a M3GAN 2.0. V článku, který zveřejnil Giant Freakin Robot, se hovoří o tom, že informace, které získali od zdroje, odpovídají tomu, co řekl John Carpenter. Konkrétně se odvolávají na jeho rozhovor pro časopis Variety z ledna letošního roku, v němž byl dotázán, zda proběhl určitý posun ohledně filmu Dead Space.

Ne, ne, ne. Nemůžu uvěřit tomu, jaký je kolem toho humbuk. Jsem velký fanoušek videoher, takže jsem je hrál všechny. Dole jsem si prohlížel nové digitální kamery RED a náhodou jsem se zmínil, že bych rád natočil film Dead Space. Rozneslo se to a všichni se ptali: „Kdy to natočíš?“. Nebudu to dělat. Myslím, že už podepsali smlouvu s jiným režisérem. Mě se nezeptali, jestli to chci dělat. Takže když se mě nikdo nezeptá, tak to dělat nebudu. V lednu ale vyjde nová verze videohry Dead Space a já tam budu.

Zároveň kolují zvěsti, že scénář k tomuto chystanému veledílu nenapíše nikdo jiný než Derek Kolstad, tvůrčí génius stojící za sérií John Wick. Tato informace ani zmínka o Wanovi zatím nebyly potvrzeny, a proto je třeba je brát s rezervou.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.