A KNIGHT OF THE SEVEN KINGDOMS THE HEDGE KNIGHT – HBO seriál

Potulný rytíř dostal zelenou, další spin-off Hry o trůny tak nakonec vznikne

15. 4. 2023
Zdroj náhledu: HBO

Na nedávné konferenci Warner Bros. Discovery se řešilo především oznámení seriálu Harry Potter. Přišla ale také řeč na svět Hry o trůny, a abychom nezapomněli, House of the Dragon (Rod draka) sklidil podobnou chválu jako první ze seriálů univerza G. R. R. Martina. Nebylo tak moc nad čím přemýšlet a jeden z oněch mnoha dalších projektů, které byly v plánech, nakonec musel dostat zelenou. Tím šťastlivcem je oblíbený Rytíř Sedmi království: Potulný rytíř.

Knihy série Příběhy Dunka a Egga, jejichž součástí je právě Potulný rytíř, už jsou dávno venku, vznikla i komiksová adaptace a nyní bude také seriál. Příběhy Dunka a Egga a odehrávají se přibližně 90 let před událostmi Hry o trůny a po událostech Rodu draka. Na trůnu jsou tak stále Targaryeni. Hrdiny příběhu jsou ser Duncan Vysoký a jeho panoš Egg, kteří se k sobě dostanou velmi zvláštním způsobem, a jejich vztah a budování přátelství je jedna úžasná příběhovka.

Tvůrce seriálu už byl také oznámen, bude jím Ira Parker, ten se podílel i na sepsání Rodu draka, takže k Martinovým knihám už má nějaký určitý vztah. A vzhledem k úspěchu seriálu rozhodně kladný. Výkonnými producenty budou Vince Gerardis a Ryan Condal, jenž mimochodem je showrunner Rodu draka. Opět velmi dobrá zpráva.

Příběhy Dunka a Egga se skládají ze tří příběhů: Potulný rytíř, Přísežný meč a Tajemný rytíř. Sám autor knih G. R. R. Martin už se několikrát vyjádřil, že by chtěl napsat nějaké další příběhy této dvojice, což opět znamená, že Vichry zimy nikdy nevyjdou a on Píseň ledu a ohně prostě nedopíše. Projektů ve hře je ale momentálně více, kromě Rodu draka a nyní Potulného rytíře je tu stále možný vznik sequelu Snow nebo spin-offu 10 000 lodí.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.