Gunbrella – oznámení

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: doinksoft

Vývojářské studio doinksoft oznámilo novou hru z prostředí noir-punku s názvem Gunbrella. Nutno zmínit, že vývojáři z doinksoft stojí za tituly jako Devolver Bootleg a Gato Roboto, jež si drží uživatelské hodnocení na Steamu kolem 90 %. Oznámení nového titulu samozřejmě proběhlo formou traileru, na který se můžete podívat níže.

Gunbrella aneb deštník, který je mocnější, než meč a pistole

Dle informací, které vývojáři zatím zveřejnili, se bude jednat o akční adventuru, která je zasazena do světa závislého na rychle ubývajících přírodních zdrojích. V roli drsného a ostříleného zálesáka se vydáte na cestu za pomstou. Vyzbrojeni budete záhadným deštníkem, který nese název „Gunbrella“, a jedná se o střelnou zbraň sloužící také jako deštník. Vzdáleně to trochu připomíná Tučňáka z Batmana a jeho tajemné deštníky. Při vyšetřování se zapletete do vnitřního dění mezi ghúly a gangstery, policisty a střihači a do důsledků vykořisťování ze strany korporací.

Gunbrella fly
Gunbrella old man

Zdroj: IGDB.com

Mezi klíčové vlastnosti hry pak patří:

  • Akční souboje ve stylu plošinovek, tedy z boku a se zaměřením na manévrování a přestřelky na tělo.
  • Vaše zbraň slouží nejen jako vražedný nástroj, ale také jako pohybový nástroj, s jehož pomocí budete moci plachtit, houpat se, vrhat se a potápět se.
  • V rámci vaší cesty budete mluvit a vyslýchat řadu bizarních postav. A vše, co se dozvíte, si pečlivě zaznamenáte do svého notýsku, abyste se získanými informacemi mohli dále pracovat.
  • Čeká na vás také správa zdrojů. Najděte šrot a náhradní díly, které můžete vyměnit za různou munici a vylepšení.
  • Vývojáři dále slibují také průzkum různých lokací, a to od malého městečka ohroženého únosy sektářů přes smetiště-pevnost ovládané gangem popelářů až třeba po bájné město Avalon, kde je prý stále vidět obloha.

Plánované datum vydání je stanoveno na rok 2023

Hru můžete sledovat zde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn