Hogwarts Legacy – obrana

Hogwarts Legacy na Twitchi trhá rekordy

10. 2. 2023
Zdroj náhledu: Avalanche Software

Hogwarts Legacy oficiálně vychází teprve dnes, ale podle nových statistik se stal tou nejsledovanější singleplayerovou hrou na streamovací platformě Twitch krátce po otevření bran pro ty hráče, kteří si zakoupili Deluxe edici s dřívějším přístupem. Jak jde vidět, fanoušci už dlouho prahli po dalším videoherním přírůstku ze světa Harryho Pottera a je neskutečné, jak velké množství diváků na Twitchi dokázala přilákat. Recenze jsou k titulu velice pozitivní a mnozí jej považují za jedno z nejmilejších překvapení tohoto roku, ačkoliv jsme teprve na jeho začátku. Hogwarts Legacy překonává divácký rekord stanovený Elden Ringem (752 669) takřka o dvojnásobek. Na kouzelnickou výpravu Twitch streamerů po celém světě se podívalo bezmála jeden milion a tři sta tisíc souběžných diváků. K tomuto číslu jistě menší měrou přispěly Twitch dropy, tedy speciální herní obsah odemykající se sledujícím pouze v tom případě, že jsou součástí živého vysílání. Hře se daří i na dalších platformách, jako je například Steam, kde se dostala na přední příčky mezi nejhranější tituly.

Jak tento úspěch lépe oslavit než odměnit především ty, co se o něj zasloužili… diváky. PlayStation se totiž vytasil s limitovanou edicí ovladače DualSense na téma Hogwarts Legacy a jeho černo-zlaté provedení se skutečně povedlo. Bohužel, jak už to tak bývá, Evropané si kromě Britů musí nechat zajít chuť. Tento ovladač je k dostání pouze na území Velké Británie a USA.

Hogwarts Legacy vychází dnes 10. února 2023 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X, přičemž verze pro PlayStation 4 a Xbox One přijdou 4. dubna a verze pro Nintendo Switch bude spuštěna později, 25. července.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.