Humankind intro

Humankind nebude mít DRM Denuvo ochranu

22. 7. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

"Zjistili jsme, že způsob, jakým je v současnosti integrován, není dostatečně dobrý."

Humankind je očekávaná 4X strategická hra, která je lehce srovnatelná se sérií Civilization. Hráč povede svou civilizaci napříč šesti nejdůležitějšími, nebo spíše hlavními, epochami lidské historie, počínaje dobou nomádů. Celou svou civilizaci hráč řídí, rozvíjí a vylepšuje.

Charakteristickým rysem hry je, že v rámci každé z šesti epoch hráč zvolí jeden z deseti typů civilizací, které jsou založeny na historicky doložených společnostech. Tento výběr samozřejmě bude nabízet možné bonusy a zároveň postihy.

Původně měla mít hra ochranu DRM. Nicméně, jak jsme vás již informovali, problémy s ochranou DRM Denuvo má v posledních době i hra Resident Evil Village.Vývojáři hry museli vydat opravný patch, která vyrovnává výkon, a hra se již nebude tolik zasekávat. Tohle všechno pozorovali i vývojáři hry Humankind. Ti se po zjištění, že ochrana DRM ovlivňuje znatelně výkon, rozhodli ochranu rovnou vyřadit.

Zpětná vazba od testerů

Strategii, která se po letech rýsuje jako první skutečná konkurence Civilizace, už nějakou dobu mohou hrát fanoušci a testeři a tito hráči dávají vývojářům z Amplitude Studios zpětnou vazbu během uzavřené bety. Část této zpětné vazby se týkala některých problémů s Denuvo a jeho vlivu na výkon hry, což kritici DRM / uživatelé plynulých videoher tvrdí už delší dobu.

Rozhodnutí veřejně komentoval přímo COO

V důsledku toho společnost Amplitude učinila rozhodnutí odstranit Denuvo ze hry ještě před jejím vydáním 17. srpna. Vedoucí studia Romain de Waubert toto rozhodnutí podrobně popsal v příspěvku na fóru, který zní:

„Ahoj všichni,

Děkujeme vám za všechny vaše připomínky k tomuto tématu, které jsme sledovali a o kterých jsme interně diskutovali, než se vám ozveme. Na základě údajů z našeho testování během uzavřené bety jsme se rozhodli, že Denuvo do Humankind při spuštění nezařadíme.

Nejprve mi dovolte vysvětlit důvody našeho původního rozhodnutí zahrnout Denuvo – pracujeme opravdu tvrdě a vkládáme do těchto her, které vytváříme, své srdce a pirátství opravdu ovlivňuje naši schopnost pokračovat v tvorbě her s vámi.

Na této hře pracujeme už více než 4 roky a pro mě osobně je to vysněný projekt už 25 let. Letos jsme se stali jednou z nejčastěji vyhledávaných her na Steamu, takže víme, že se staneme terčem pirátů, a to více než kterákoli z našich předchozích her. Pokud se Denuvu podaří zadržet cracknutou verzi, byť jen na pár dní, může nám to už opravdu pomoci ochránit náš start.

Přesto je naší prioritou vždy co nejlepší zážitek pro hráče, kteří si naše hry kupují a podporují nás. Denuvo by nikdy nemělo ovlivnit výkon hráčů a nechceme kvůli vám obětovat kvalitu. Věříme, že je to možné díky správné integraci, což jsme chtěli otestovat během uzavřené bety. Zjistili jsme však, že způsob současné integrace není dostatečně dobrý, a není to něco, co bychom mohli napravit před vydáním. Proto ji odstraňujeme.

Doufám, že to je odpověď na vaše otázky. Jako vždy vám děkujeme za podporu a nemůžeme se dočkat, až vás všechny uvidíme při spuštění (a nejen při něm!).“

– Romain, CCO a vedoucí studia

Hra vychází již v srpnu

Samozřejmě to neznamená, že hra nikdy nebude mít DRM, ale přinejmenším to naznačuje, že pokud nahradí Denuvo něčím jiným, bude to něco, co nebude mít tak velký dopad na zážitek hráčů.

Hra vychází již 17. srpna

Hru naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.