Idol Manager – logiáš

Idol Manager – vytvořte si vysněný tým

26. 12. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Chtěli jste si někdy vyzkoušet, jaké to je být hudebním manažerem? Poznat, jak těžké je přivést nové hvězdy, vyškolit je a splnit jejich přání? Pokud jste na tyto otázky odpověděli ano, mám pro vás dobrou zprávu. To vše můžete zažít s úspěšným titulem Idol Manager, který si získal kladná hodnocení na Steamu. Tuto hru nám představuje nezávislé studio s názvem Glitch Pitch. Cílem recenze je vás s Idol Managerem seznámit a prozradit vám, zda je pro vás vhodný

Vytvoříme si tu nejlepší společnost!

Než vstoupíte do krutého světa showbyznysu, musíte si vytvořit vlastního šéfa. Výraz „vytvořit“ používám volně, protože Idol Manager nabízí pouze dvě postavy, muže a ženu, které nemůžete upravit. Svým způsobem je to trochu zklamání, ale chápu, proč to tak vývojáři z Glitch Pitch udělali. Svou postavu poznáte jen díky tomu, že ji vidíte za stolem, a jinak s ní neinteragujete. Vidět její tvář můžete nanejvýš na několika obrázcích, nicméně nikdy si ji neprohlédnete zblízka. Jediné, co můžete udělat, je dát své postavě a její hudební značce jméno. Zklamalo mě ovšem, že si nemůžete vybrat logo vaší hudební společnosti.

Nakonec si ještě budete muset vybrat jednu ze tří úrovní obtížnosti a upřímně se přiznám, že jsem mezi nimi nezaznamenal žádný rozdíl. Neříkám, že žádný není, jen jsem si ho nevšiml. Jakmile si vyberete, můžete se konečně vydat do kanceláře – nebo spíše do prázdné místnosti. To proto, že Idol Manager je zasazen do 2D perspektivy, kde máte boční pohled na celou budovu, ve které můžete nakupovat další patra a otevírat nové místnosti. Zde na vás čeká poměrně dlouhý tutoriál, jenž vysvětluje herní mechanismy. Na první pohled se vše může zdát poměrně složité, protože tento výukový program vás provede vším, od nahrávání písní až po nákup vlastních televizí, koncertů a správu vašich dívek.

Budeme mít spousty dívek

Na začátku začínáte od nuly. Jediné, co máte, je určitý obnos peněz, za které vybudujete nejnutnější kanceláře. Své dívky pak najímáte prostřednictvím vyhledávání talentů, což samozřejmě stojí nemalé peníze. Pokud jste si mysleli, že zde bude nějaká minihra, při níž budete moci s dívkami komunikovat, čeká vás zklamání, protože vše probíhá automaticky a nemáte nad tím žádnou kontrolu. Jakmile slečny najdete, vždy obdržíte pět karet, na nichž jsou vyobrazeny, rozdělených do tří úrovní vzácnosti: obyčejná, lepší a nejlepší. Skvělé je, že si můžete najmout všechny dívky, co najdete, nebo jen ty nejlepší. Kromě jejich vzácnosti mají také další hodnoty, jako je inteligence, zda jsou sexy, umí tančit nebo zpívat atd.

Talenty, jako je zpěv, tanec, vtipkování a vzhled, lze zdokonalovat v tanečních či nahrávacích studiích a salonech krásy, což všechno stojí spousty peněz. Dvě nejdůležitější hodnoty, na které je třeba pamatovat, jsou ovšem duševní a emocionální zdraví. Čím více dívek zapojíte do aktivit, jako jsou tréninky, focení, televize, nahrávání písniček, práce v barech atd., tím rychleji tyto hodnoty upadají, proto máte dvě možnosti, jak je zabezpečit: buď jim dát volno, nebo utratit ještě více peněz za zaměstnání dvou lékařů. Čím více hvězd máte na starost, tím více doktorů potřebujete, takže nějaké dovolené se stejně nevyhnete. Pokud tyto dva body přehlédnete, může se stát, že pokles vašich hvězd nebude možné zastavit.

Nejenže se o ně musíte starat, ale navíc máte možnost s nimi trávit čas. Můžete jít ven a spřátelit se s nimi nebo se pokusit posunout váš vztah na jinou úroveň. Čas strávený se ženami pak funguje jako vzájemný rozhovor. Pokaždé si vyberete místo, kam chcete jít, přečtete si spousty textu a pak na ně odpovíte. Nemusíte se přitom obávat, že byste si vybrali špatné odpovědi a slečny tím odradili, protože nic takového ve hře není, nebo jsem to alespoň nezaznamenal. Přiznám se, že jsem dialogy ani nečetl, jen jsem klikal na náhodné odpovědi, a nakonec jsem si místo rozchodu vzal hlavní hvězdu za manželku.

Televize a nahrávání písniček

I když bychom si to možná přáli, Idol Manager není jen o romanci se ženami. Jste manažerem dívčí skupiny a vaším hlavním cílem není získání jejich svršků, nýbrž dobývání světa. To samozřejmě podporují funkce, jako je nákup vlastních televizních pořadů, rádiových spotů a online videí, vydávání písní, pořádání koncertů, světových turné a nakonec i největší hudební show, při které můžete vyhrát významné ocenění. Připouštím, že absolutně netuším, jak se tyto aktivity nakonec promítnou do počtu lidí, které dokážete oslovit, a kolik z nich se stane vašimi fanoušky.

Než se vám pokusím vysvětlit, jak tyto věci fungují, musím vám sdělit to nejdůležitější, bez čeho by to nešlo. Vaše postava, včetně zaměstnanců, slouží nejen jako instruktor, ale také jako zdroj výzkumných bodů. Konkrétně to funguje takto: když si koupíte choreografa, automaticky vám generuje výzkumné body, které vám umožní odemknout nové taneční pohyby, týkající se různých věkových skupin, pokud mu nedáte práci – tedy trénování holek. Pokud nabídnete sexy tance, budou nejvíce přitahovat dospělé muže, zatímco elegantní pohyby se budou líbit především ženám. Zvukař, marketing a vaše postava fungují na stejných principech a každý z nich odemyká svůj vlastní strom dovedností.

Nyní k tomu nejdůležitějšímu. Média, ať už jde o televizi, nebo psaní písní, fungují stejně, proto je nebudu rozebírat zvlášť. Řekněme, že chcete vytvořit skladbu a prvním vaším krokem je její název. Poté se musíte rozhodnout pro marketing, zda se budete setkávat s fanoušky jako skupina, nebo jednotlivě prodávat CD, případně vysílat reklamu v televizi. Třetím krokem je výběr stylu, například metalu, rocku nebo hip-hopu a dalších. Čtvrtou volbu jsem osobně považoval za nejméně nutnou, přesto se musíte rozhodnout o jejím záměru, jestli bude politickou, zábavnou, nebo milostnou. Při posledním kroku stačí vybrat z tanečních stylů, tedy zda chcete použít elegantní taneční pohyby, sexy kroky, nebo moderní kreace.

Tato volba je velmi důležitá, protože určuje, jaké věkové kategorie budou mít k vaší hudbě přístup. Můžete se tedy rozhodnout, zda se chcete zaměřit především na ženy, muže, teenagery a podobně. Jakmile je to hotovo, musíte sestavit taneční formaci a určit, kdo bude jejím lídrem. Opět se musíte rozhodnout na základě statistik, protože metaloví fanoušci z nějakého důvodu dávají přednost dívkám, které vypadají sexy a cool. Pozvání elegantních slečen do choreografického sestavení proto snižuje vaše šance na úspěch.

Modifikace

Idol Manager je skvělá hra, ale nedokáže skrýt jeden ze svých největších problémů: repetitivnost. Jakmile s dívkou navážete hlubší vztah, který skončí svatbou, flirtování s jinými ženami je automaticky zakázáno a objeví se vám zpráva, že jste věrný své ženě. To znamená, že přicházíte o jednu z výrazných herních mechanik, díky níž Idol Manager vyčníval z řady. Jediné, co vám zbývá, je vytvářet písně a připravovat vystoupení pro své malé celebrity. Tuto činnost budete ovšem dělat stále dokola, dokud vás nezačne unavovat. Vývojáři ze studia Glitch Pitch si byli této opakovanosti vědomi a poskytli své komunitě možnost vytvářet modifikace, které třeba přidávají herečky z filmů pro dospělé, mezi nimiž naleznete i ženy z našich končin.

Idol Manager je uklidňující titul, který vás zabaví na dlouhé hodiny, nicméně jeho repetitivnost může být časem úmorná. Naštěstí existují různé modifikace, kterými si můžete hraní zpestřit. Kupříkladu je možné vytvořit hvězdné obsazení složené pouze z pornohvězd nebo přidat Rem z anime Re:Zero.

Klady
 • pixelová grafika
 • zajímavý koncept
Zápory
 • repetitivnost
 • neobsahuje žádné minihry
Platforma PC
 • Datum vydání 27.07.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.