Atarashii Gakko! – reklama PlayStation

Japonská reklama láká na hity PlayStationu

2. 2. 2024
Zdroj náhledu: PlayStation Japan/YouTube

Také už se nemůžete dočkat, až přijdete po těžkém dni z práce či ze školy, odhodíte věci do kouta, vyvalíte nohy na stůl, zapnete konzoli a za doprovodu jejího něžného startovacího vrčení se vrhnete na zaslouženou odměnu? V únoru nás toho čeká opravdu spoustu, o čemž se můžete snadno a rychle přesvědčit v našem přehledu těch nejočekávanějších titulů, které by tento měsíc rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. V seznamu najdete například bublinkovou střílečku Foamstars nebo očekávané Final Fantasy VII Rebirth. Japonci však v nové reklamě lákají i na již vydaný Like a Dragon: Infinite Wealth nebo Rise of the Rōnin, který se na naše obrazovky dostane koncem března letošního roku. Čím je však reklama „Nabuďte se na skvělé hry na PS5 s Atarashii Gakko!“ speciální? Pomineme-li akční náboj a šílený scénář (u Japonců na denním pořádku), můžeme v ní zahlédnout známé tváře čtyřčlenné populární dívčí skupiny Atarashii Gakko! (známé také jako Atarashii Gakkou no Leaders). Na herní scéně to není poprvé, co byla navázána spolupráce se známými umělci. Třeba minulý rok se ve hře Overwatch 2 objevila K-pop skupina LE SSERAFIM.

Zdá se, že japonská pobočka Sony Interactive Entertainment má jednak v plánu zacílit na širokou fanouškovskou základnu skupiny a jednak nabudit hráče přívalem vzrušení smíšeným s nadšením. Jako každá správná vysokorozpočtová reklama má půl minuty, ale existuje i patnáctisekundová verze. Kanál PlayStation Japan na YouTube rovněž vydal delší sestřih z natáčení včetně rozhovorů. Bohužel pro Evropany je video v japonštině bez anglických titulků, a tak zřejmě rozmluvy se členkami skupiny nebudete pobírat v plném rozsahu.

V našich končinách se pravděpodobně nenajde moc těch, kterým by spojení Atarashii Gakko! něco říkalo. Od založení v roce 2015 se až v poslední době skupina dostává více do povědomí, a právě reklama pro PlayStation jim v tomto úsilí jistě pomůže. Obsahuje totiž jejich novou energickou a chytlavou píseň s názvem Born to Be Free. Kreativní způsob, jak zaujmout širokou veřejnost.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.