God of War Ragnarök – hrdí otec

Je nový God of War ve vývoji?

23. 8. 2023
 

God of War je pravděpodobně ve vývoji. Podle nedávné nabídky práce je možné, že studio Santa Monica již začalo vyvíjet pokračování populární videohry God of War, což není nijak překvapivé. Oba díly z roku 2018 2022 byly všeobecně chváleny pro svou přepracovanou hratelnost a emotivní příběh, který zde byl opravdu krásně vyobrazen.

I přes chválu komunity na Ragnarok se našli tací, kteří tvrdili, že hratelnost už není tak dobrá jako kdysi. V dřívějších dílech bylo například možné skákat, zatímco v novějších titulech to nebylo možné, pokud to nebylo nezbytně nutné. Několik jedinců také naznačovalo, že Kratos už není tak agresivní jako kdysi.

Studio Santa Monica před vydáním Ragnaroku pro PlayStation 5 oznámilo, že půjde o závěr Kratových dobrodružství. Potvrdil to jak kreativní ředitel Cory Barlog, tak režisér projektu Eric Williams. Barlog tehdy v rozhovoru s youtuberem KaptainKuba uvedl, že se rozhodl sérii uzavřít Ragnarokem kvůli obavám z časového harmonogramu vývoje.

Studio Santa Monica nedávno podalo inzerát na designéry bojových her, což by nebylo nijak zvláštní. Uchazeči však musí mít znalosti bojového systému, mechanik a nepřátel z obou předešlých her. Požadavek na znalost série by mohl naznačovat, že nový titul studia může mít se sérií určitou spojitost.

Je otázkou, jak bude franšíza po Ragnaroku pokračovat. Několik příznivců navrhovalo, že by se Kratos mohl přesunout do jiného prostředí plného bohů, například do starověkého Egypta. Jiní se domnívají, že další díl by se měl soustředit na Atrea, který se od Krata oddělil a hledá svůj vlastní osud. Případně by nový příběh mohl představit zcela nového hrdinu a nasměrovat sérii jiným směrem. Osobně bych však raději viděl kompletní završení Kratovy cesty například po boku Freyi.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.