Kaku: Ancient Seal - demo cover

Okouzlující akční RPG KAKU: Ancient Seal vyjde v létě. Nové demo je k vyzkoušení již nyní

26. 4. 2024
Zdroj náhledu: BINGOBELL

Akční RPG KAKU: Ancient Seal v redakci sledujeme už od prvního dema a před necelým rokem jsme přinesli i recenzi nehotové verze vydané v rámci předběžného přístupu. Hra nás zaujala zábavným obsahem i pěknou grafikou a všimli jsme si také toho, že vývojáři z čínského studia BINGOBELL ji postupnou prací razantně vylepšují. Nejzásadnější update ale přichází až nyní. Hra byla důkladně přepracována a pomalu se připravuje na vydání plné verze. K tomu by mělo dojít v průběhu léta tohoto roku. Již nyní si však lze vyzkoušet zbrusu nové demo. 

KAKU: Ancient Seal je částečně inspirovaný akčními RPG a adventurami, jako je The Legend of Zelda: Breath of the Wild nebo Immortals: Fenyx Rising. Půvabná grafika ve stylu animovaných rodinných filmů ovšem zároveň připomíná třeba nečekaný hit Kena: Bridge of Spirits. Hratelnost sestává především z průzkumu, boje a řešení environmentálních hádanek.

Nová verze je v porovnání s tou, kterou jsme minulý rok vyzkoušeli, nejen graficky a hratelnostně dobroušená, ale obsahuje také zcela nové prvky a mechaniky. Zcela přepracována byla také vizáž hlavního hrdiny Kakua a několika dalších postav. Tvůrci usilovali o jejich dospělejší vzhled, který by více ladil k vážnému vyznění příběhu a náročnosti hry. 

Po letním vydání plné verze na Steamu bude v blíže neurčeném čase následovat také port na PlayStation 5 a Xbox Series X/S. 

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.