Kill It With Fire se vám (ne)bude líbit, pokud za A) máte rádi všechny formy života, jeho druhy na planetě a rádi byste byli zadobře se vším, nehledě na to, kolik to má nohou či očí, nebo za B) k smrti se bojíte pavouků. Pokud vás ani jedno netrápí a váš strach z pavouků je o dost menší než vaše nenávist k nim, bude se vám tato hra velice líbit. Pokud jste ovšem ochránce zvířat a patříte do jistého spolku, asi skončíte jako jeden z komentátorů na fóru, na kterého hra opravdu neudělala dobrý dojem.
Co dělat, když uvidíte pavouka – nezkoušet doma!
Jaká bude vaše první reakce, když uvidíte tu malou osminohou bestii chodit po pokoji? Utečete? Začnete ječet? Trhat si vlasy? Omdlíte? Co takhle popadnout plamenomet a spálit vše, co se hýbe? Nepřijde vám to jako lepší řešení? Tak aspoň uvažovali vývojáři hry, které napadlo, jak by asi vypadalo, kdyby měli odpůrci pavouků po ruce arzenál, za který by se nestyděla jakákoliv armáda. Od už zmíněného plamenometu se dostanete až k C4 nebo revolveru, případně postačí obyčejný notýsek, se kterým začínáte. Jak hrou postupujete, odemykáte všelijaké zbraně, které už jsem zmínil, plus ještě něco navíc. Za body získané lovem našich osminohých miláčků si zpřístupňujete vylepšení vašeho radaru, který vám pak dokonce prozradí mnohem víc a sníží tak úroveň vašeho stresu na minimum. Víte s nimi už lépe, kde hledat, co na vás odkud vybafne a tak dále. Vylepšování, i v malé míře, je nedílnou součásti hry a bez něj byste byli spíše v pasti nekonečného strachu, lekaček a nejistoty, jestli se dožijete dalšího herního dne.
Tím nám pak nastává problém, že hra s dalšími vylepšeními přichází o původní napětí. Výměnou za to dostaneme nové a o dost rozlehlejší mapy, takže jsou tato vylepšení ke konci nutnost – taková výměna „něco za něco“. Samozřejmě je toto jen malá výtka, protože si upgrady nemusíte ani kupovat a můžete nechat hru být takovou, jaká byla, když jste ji zapnuli. Rozhodnutí, jak hru budete hrát nebo jak budete zabíjet, je prostě na vás a na tom, kolik munice nebo plechovek s lakem na vlasy máte u sebe. V tom případě můžete z domu okolo sebe udělat peklo, ovšem kdybyste tam žili, asi si dvakrát rozmyslíte metody, co vám hra umožní. Proto je to taková zábava!
Hra na schovávanou!
Roztomilé, ale i tak smrtící!
I když se vývojáři rozhodli pro roztomilejší způsob grafiky, pavouci jsou velice věrní a dobře animování. Když poprvé pavouka uvidíte, oceníte, že je stylizovaný, ale přesto vám jeho detaily připomenou, proč se ho vlastně bojíte. Ať je to jemný pohyb nožek, když se pavouk schovává, nebo jejich skvěle zpracovaný vzhled. Hra vám bude připomínat, že se nebere vážně, ale vůbec jí to neškodí, protože je velice dobře graficky zpracovaná. Pavouků je tu i několik druhů, každý druh vydrží jiné poškození a může mít speciální vlastnosti. Jsou zde například skákaví pavouci nebo pavouci, kteří, když zabijete, se promění v menšího pavouka. Příliš malé rozmanitosti pavouků se proto bát nemusíte. Je tu tedy nějaký risk? Je čeho se bát? Ve hře není smrt a jediný cíl, na který hra míří, jste vy.
Tím jak před vámi hra pavouky schovává, vás nechává v nejistotě a snaží se vás opakovaně vylekat. To, jak jsem už napsal, ke konci nebude až takový problém a všechny druhy pavouků si budete dávat jako cereálie ke snídani. Pokud je máte rádi křupavější, je to taky možnost, ale brokovnici bych nedoporučoval už proto, že by z pavouků nic nezbylo. S náboji se tady šetří a jediné, co dostanete, jsou ty, co sami najdete. Není zde obchod ani jiná možnost jak si doplnit svůj arzenál, kromě průzkumu.