Valeria: Card Kingdoms - Darksworn - rozšíření karetní hry

Království Valérie se dočká scénářového rozšíření Darksworn

17. 6. 2024
Zdroj náhledu: REXhry

Je smutnou pravdou, že se občas do češtiny lokalizuje nějaká hra, avšak kvůli nedostatečnému komerčnímu úspěchu se její fanoušci nedočkají rozšíření. Vydavatelství REXhry se však vždy snaží svoje deskové hry na trh přinést kompletní, a tak se můžeme těšit na další rozšíření skvělé karetní hry Království Valérie. Po několika minirozšířeních a větším rozšíření Plameny a mráz nás teď čeká Darksworn.

Království Valérie: Karetní hra vyšla v roce 2016 s původním názvem Valeria: Card Kingdoms pod křídly vydavatelství Daily Magic Games. To má celou řadu her odehrávajících se ve fantasy světě Valérie (Villages of Valeria, Quests of Valeria, Shadow Kingdoms of Valeria nebo Margraves of Valeria), Království Valérie je z nich však hodnocené nejlépe. Využívá mechanismu známého z titulů Machi Koro nebo Space Base, při němž v každém kole jeden z hráčů hodí dvěma kostkami a výsledek použije nejen on, ale i ostatní hráči u stolu. Při herní partii před sebe na různé pozice umisťujete karty, přičemž každá pozice odpovídá některému z možných hodů na kostkách. Díky simultánní zábavné hratelnosti a barevné vizuální stránce je titul mezi hráči velmi oblíbený.

Království Valérie: Karetní hru vytvořil Isaias Vallejo, který pracoval na dalších valerijských hrách nebo Sunrise City. Ilustrace dostal na starost velice plodný Mihajlo Dimitrievski, známý také coby The Mico (Paladinové Západního království, Nájezdníci ze Severu, Zátoka obchodníků, Trůn nebo Věčná zima: Paleoindiáni). Království Valérie: Karetní hra je určena pro až pět hráčů od 13 let a na jednu herní partii budete potřebovat 30–45 minut. 

Rozšíření s původním názvem Valeria: Card Kingdoms – Darksworn vytvořila stejná autorská dvojice a přináší hned několik věcí. Jednou z nich je možnost hrát kooperativně, což si obzvláště užijete při průchodu šestidílnou kampaní, během níž si autoři na hráče připravili nejen nové karty, ale i nová pravidla. 

Fanoušci základní hry se jistě už těší, a kooperativní příběhová kampaň by mohla přilákat i nové hráče. Kdy se rozšíření dočkáme, zatím není jisté.

Zdroj: REXhry

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.