Lewd Island – jdeme se slunit

LEWD Island – ostrov plný nudy a plochého hrudníku

8. 5. 2021
 

Po havárii letadla se ocitáte na malém, pustém ostrově. Jste nuceni vyčkávat na vaši záchranu. Ale přijde vůbec nějaká? Je všechno opravdu tak, jak se na první pohled zdá? A kde jsou další přeživší? Všechny otázky si budete během hraní titulu LEWD Island od vývojářského studia xRed Games pokládat často. Jde o  zatím první dostupnou kapitolu této hry.

Návrat do reality

V úvodu hry se  po letecké katastrofě probouzíte na pláži. Následuje volba jména vaší postavy, které si zvolíte dle svého uvážení. Posléze si vzpomenete, že v letadle vedle vás seděla okouzlující spolucestující, a to drobná a pohledná blondýnka, kterou nevidíte nikde poblíž. Přežila snad? Nevíte. Proto se ji vydáte nebojácně hledat. Jakmile se opět zase shledáte, můžete i ji libovolně pojmenovat. Také si určíte, jaké přezdívky budou postavy mezi sebou používat. Během hraní budete moci mezi těmito dvěma (hlavními) hrdiny přepínat, abyste zjistili, co zrovna dělají. Tuto možnost nemusíte používat, protože ve hře nejsou žádné mechaniky, které by nějakým způsobem ovlivňovaly konec příběhu.

Grafické zpracování je relativně dobré

Po grafické stránce nemám hře co vytknout. Postavy jsou relativně dobře zpracované a prostředí pustého ostrova je přijatelné. Bohužel se ale budou stále dokola opakovat jen čtyři lokace – ohniště, molo, pláž, kde budete spát, a malá chatrč. Sexuální scény jsou plně animované, nemůžete do nich nijak zasáhnout, a navíc jich je poskrovnu. Převážně budete sledovat nepohyblivé obrázky, které ovšem nevypadají zrovna nejhůř.

Bohužel jsme klady vyčerpali

Tímto však veškerá pozitiva titulu končí. Příběh LEWD Island je popravdě nezajímavý. Dialogy mezi postavami jsou zbytečně uměle natahované a vy jen zběsile klikáte myší, abyste je přeskákali a měli co nejdříve za sebou. Vaše blonďatá parťačka vás bude více jak polovinu hry neustále peskovat, okřikovat a chovat se nepatřičně. Vám jako správnému gentlemanovi nezbývá nic jiného, než sbalit krovky a pokoušet se ji alespoň uklidnit. Vztah, který si mezi sebou vybudujete, je svým způsobem ovlivněný pouze v tom smyslu, jestli se s ní vyspíte teď nebo jindy.  Je docela škoda, že vývojáři nedali větší prostor budování vašeho romantického vztahu.

Výše jsem zmiňoval, že ve hře nemáte žádné rozhodovací možnosti, které by ovlivňovaly příběh, a opravdu tomu tak je. Jediné, o čem můžete rozhodovat, jsou určité odpovědi nebo skutky – jestli ji budete šmírovat a jakým stylem jí odpovíte. Rozhodnutí, která ale provedete stejně nemají vliv na samotný konec první kapitoly ani na vaše protagonisty. Proto mě zaráží že tvůrci tyto mechaniky implementovali do tohoto titulu. Udělali by mnohem lépe, kdyby to nechali jako lineární klikačku bez žádných jiných možností. Třeba ale s příchodem druhé kapitoly plno věcí pozmění a vaše rozhodnutí začnou mít nějaký hlubší smysl.

Aspoň ty minihry

Občas se vám naskytne možnost si zahrát minihru. Ty jsou celkem dvě. V jedné musíte rozluštit kód, ve druhé zase chytáte ryby. Žádné jiné minihry v LEWD Island nenaleznete. Tvůrci udělali chybu, že v nejzajímavější moment, kdy hra dostávala grády, to akorát utnuli. Titul neobsahuje žádný dabing, ani žádnou hudbu. Jediné, co můžete zaslechnout, jsou nepříliš kvalitně zpracované zvuky moře, které vás po chvíli budou vytáčet

Přestože hra LEWD Island nevypadá špatně, má nedostatky, které ji posílají ke dnu. Dabing u tohoto žánru není nutností, ale určité prvky, jako ovlivňování příběhu nebo vztah mezi postavami, by tu měly fungovat. Třeba s příchodem druhé kapitoly některé zmiňované prvky tvůrci opraví. Druhá kapitola by měla být vydána jako samostatné DLC, které si budete muset koupit, pokud se chcete dozvědět, jak bude děj dál pokračovat.. LEWD Island si můžete pořídit na Steamu za 8,19 €.

Klady
 • grafika
 • prostředí
Zápory
 • dlouhé dialogy
 • žádné oživení hratelnosti
 • nezajímavý příběh
 • rozhodnutí neovlivní konec
 • žádný hudební podklad
Platforma PC
 • Datum vydání 22.02.2021
 • 0.0

  Nedoporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.