Magic Sexyland – logo

Magic Sexyland – čaroděj dobroděj

4. 4. 2022
Zdroj náhledu: Funky Forest

Magic Sexyland je erotickou point-and-click adventurou od nezávislého studia Funky Forest, pro něž je tato hra prvním projektem. V této bláznivé adventuře se ujmete role mladého čaroděje Adama, jemuž pomůžete na jeho ztřeštěné cestě plné kouzel, překážek, zadků, prsou a hlavně sexu. Tato recenze vám nastíní, jak si tento projekt vede a zda stojí za koupi.

Nic mě nezastaví

Na svých cestách se setkáte s některými záludnostmi, ale rozhodně se nevzdáte. Čekají na vás nástrahy v podobě krys, ještěrů, nebo dokonce orků. Budete muset zachránit nevinné panny a zničit nepřátele pomocí své chytrosti. To vše proto, abyste se dostali až na samotný konec své cesty, kde na vás čeká princezna. Co jí chcete udělat, je snad každému jasné! Jste přece mladý nadržený kluk, co ho narve do každé ženy, a je mu naprosto jedno, že je to dokonce víla nebo dvě ďáblice.

Logické hádanky

Osobně se přiznám, že nejsem zrovna příznivcem logických her, proto když jsem zjistil, že tato hra má obsahovat nějaké hádanky, byl jsem zděšen. Po zapnutí jsem se nakonec ujistil, že můj strach byl zbytečný. Ano, Magic Sexyland sice obsahuje nějaké hlavolamy, ale jejich vyřešení vám zabere sotva pár minut. Rozhodně to není na úrovni obtížnosti Portalu 2, který jsem v životě nedohrál. Tyto rébusy jsou většinou o tom, jak zjistit, čím předmět aktivovat nebo jak ho použít. Pod jedním obrázkem se například skrývá modrý vibrátor, pomocí kterého pak musíte rozbít květináč. Poté jej připevníte k soše rytíře a zazvoníte na uklízečku, ta se do modrého „šroubováku“ zamiluje a vy ji pak zneuctíte. Takto funguje celý proces této hry.

Dovnitř, či ven?

Magic Sexyland je jednoznačně ztřeštěný titul, který je zábavný, ale nejsem si tak jistý ohledně sexuálních scén. I když je zde poměrně pestrý repertoár poloh a různých hrátek, zážitek mi kazí klikací minihra. Ano, chápu, že se jedná o point-and-click adventuru, ale svým způsobem vývojáři mohli tyto scény okořenit nebo určitou mechaniku vynechat (dozvíte se níže).

Jde mi o to, že jakmile dojde k sexuálnímu aktu, zobrazí se ikony indikátorů s nápisy – lehký, střední a těžký. Tyto tři ikony začnou postupně zaplňovat ukazatel vašeho vzrušení. V praxi to vypadá tak, že jakmile se ukazatel naplní na hodnotu lehkého, musíte kliknout na střední, jakmile se naplní až na střední, musíte opět kliknout na těžký a posléze na změnu polohy, kde tento proces opakujete ve stejném pořadí. Možná by mi to tolik nevadilo, kdybyste se nemuseli proklikávat několika takovými scénami, než se konečně dočkáte vyvrcholení.

Po skončení zápasu dostanete leckdy na výběr, zda se chcete vyložit do dívčího těla nebo zda chcete svůj „náklad“ odevzdat na určitou jeho část. Opravdu se mi líbí, že si vývojáři z Funky Forest dali tu práci a připravili zde takovou volitelnost. Sice se nejedná o tak významnou mechaniku, bez které by se hra neobešla, nicméně pro samotnou hratelnost je určitým oživením a to je vždy malé plus. Musíme vzít v úvahu, že celá hra je jen o klikání jedním tlačítkem na myši, není tedy na škodu, když je tu nějaká funkce navíc. Ehm, klikání jedním tlačítkem myši = potřebná pouze jedna ruka.

Ručně malované

Co bych chtěl opravdu vyzdvihnout, je grafický vzhled. Celá hra je ručně kreslená a díky tomu získává Magic Sexyland své osobité kouzlo. Není to tak dávno, co jsem recenzoval českou erotickou hru Pomsta Kirké, rovněž ručně kreslenou. Přestože se mi u erotických titulů líbí realističtější vzhled postav, nikdy mě nepřestane udivovat, co všechno tvůrci dokážou udělat jen s vlastní fantazií a tužkou.

Líbí se mi také prostředí, ve kterém se budete postupně pohybovat. Upřímně řečeno, průchod jednou z lokací, kde byla brána udělaná jako obří ženský klín, na jehož otevření jste museli pírkem polechtat klitoris, mě docela rozsekal. Nakonec se při vstupu do lůna ocitnete ve vulkanickém prostředí, ve kterém znesvětíte již zmíněnou vílu, co vypadá jako Zvonilka z Petra Pana. Také vás spolkne veliká žába, z níž musíte utéct, a pak vás dva andělé unesou do nebes, ale tam ve finále ukážete Evě, co znamená „jazykové tornádo“.

Negativní recenze na Steamu

Při procházení jednotlivých uživatelských recenzí jsem se často pozastavoval nad tím, že si mnoho uživatelů stěžovalo na nulovou hratelnost. Souhlasím s tím, že kromě klikání na předměty nebo sexuálních ukazatelů vám hra nic jiného nenabídne. U logických hádanek se ani nemusíte snažit, protože stačí pohybovat kurzorem myši sem a tam, čímž zjistíte, s jakým předmětem máte interagovat. Kurzor se totiž sám zvýrazní na daném objektu, abyste věděli, že jste našli to, co jste hledali.

Ono je to vlastně v pořádku, protože Magic Sexyland se nemá brát vážně. Toto dílo nebylo vytvořeno proto, abyste strávili celé hodiny přemýšlením o tom, jak dále postupovat. Naopak je to bláznivá hra, která si dělá legraci sama ze sebe a současně vás má pobavit. Erotické části jsou tu spíše jen jako doplněk, než aby u vás něco vyvolaly… chápeme se, že? Více než nulové hratelnosti bych se obával ozvučení samotné hry, protože pokud si necháte zapnuté audio a budete v sexuálním vytržení s nějakou postavou, bude vám to trhat uši. Dívky řvou snad víc než Japonky, a to už je opravdu co říct. Proto doporučuji hrát buď bez zvuku, nebo ho hodně, hodně ztlumit.

Dalším záporem může být velmi krátká hratelná doba, protože titul máte za necelou hodinu dohraný. Zde si zahrávám s myšlenkou, jestli cena 6,59 € je v tomto případě adekvátní, protože Magic Sexyland je sice zábavnou hříčkou ale kromě humoru vám de facto nic nenabídne. Toto rozhodnutí však ponechám raději na vás.

Magic Sexyland je podprůměrná hra, při které se můžete zabavit na necelou hodinu. Bohužel samotný humor a příjemná grafika nezachraňují hru před většími nedostatky, jako je například krátká herní doba. Cena se mi v tomto případě nezdá adekvátní, protože i přesto, že se jedná o titul za necelých 7 €, očekával bych od něj více.

Klady
 • ručně malovaná grafika
 • ztřeštěný humor
Zápory
 • krátká herní doba
 • ozvučení
 • přemrštěná cenovka
 • nezáživná hratelnost
Platforma PC
 • Datum vydání 10.02.2022
 • 0.0

  Nedoporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.