Max Payne 3 – důchodce v Brazílii

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Max je něco jako Johnny Rambo v Last blood. I přes svůj značně vyšší věk rozhodně oba nepatří do starého železa, a že to svým nepřátelům dají jednoznačně najevo. Kamkoliv přijdou, padá jeden mrtvý grázl za druhým. Titul vytvořilo v roce 2012 známé studio Rockstar Games. Pro ty, co by nevěděli, jedná se o studio, které vytvořilo například tituly jako Red Dead Redemption 2 nebo sérii GTA. Max Payne 3 je mnohem akčnější a zábavnější jízda než jeho dva předešlé díly. 

 

Nešťastný příběh Maxe

Příběh Maxe Payne 3 navazuje na pokračování předešlých dvou titulů. Max býval newyorský detektiv, který ztratil svou rodinu, zabili mu přítelkyni, přišel o práci a zavraždili mu parťačku. Celkově jeho život byl jednou velkou tragédií. Proto není divu, že se z něho stal alkoholik závislý na drogách, kterému je všechno ukradené. Jednou si takhle Max popíjel ve své oblíbené putice, kde ho našel bývalý kolega z akademie Raul Passos. Právě on Maxovi nabídne práci bodyguarda pro bohaté lidi. Nejdříve se mu nabídka moc nezamlouvá, ale nakonec nebude mít jinou možnost než nabídku přijmout. Max se ocitá v São Paulu v Brazílii, kde chrání manželku bohatého politika – Fabianu Branco. Jednoho večera se Fabiana jde bavit se svými přáteli do klubu, kam vtrhne gang jménem Comando Sombra a Fabianu unese. Max se proto vydává na záchrannou misi. 

Max Payne 3 – São Paulo

Vyprávěný příběh Maxe Payne 3 je trochu chaotický, protože se v něm přeskakuje mezi několika časovými liniemi. V jednu chvíli jste v zasněženém New Jersey, v další na jachtě v São Paulu apod. Na jednu stranu máte alespoň pestřejší lokace, které se neomrzí. Pro některé hráče může být problém přenést se přes scény, kde Max neustále pojídá prášky jak lentilky a zapíjí je alkoholem. Tyto sekvence jsou depresivní záležitostí. A o tom to je. Přesto že hra má i styl jakéhosi černého kousavého humoru, tak poukazuje na závažnou věc. Maxe tady právě vidíme ve dvou světlech. Z jednoho pohledu je to totální troska, která bojuje se svými vnitřními démony. Z druhého úhlu pohledu je odhodlaný s tím něco udělat a vzít svůj život do vlastních rukou.

Starý dobrý řezník Max Payne

Nedá se přehlédnout, že Max o pár let zestárl. Jakmile sundá tílko a vy spatříte ty jeho nabušené bicáky (i samotný Rambo by záviděl), tak zjistíte, že je to děda v dobré formě. Max Payne 3 je akční brutální jízda, u které se nezastavíte. Neustále se něco děje – nabíhají na vás nepřátelé, mrtvoly kolem vás lítají, vybuchují auta, lodě, benzínky a vy stojíte uprostřed tohohle bince s raketometem a užíváte si ten chaos, který jste způsobili. Korunku tomu dodává opět hráči milovaný bullet time, který funguje stejně jako v předchozím díle. Tedy čas se kolem vás zastaví, ale vy se pohybujete v reálném čase. Tento režim si můžete aktivovat sami kdykoliv během boje. Nově jsou tu akční
pasáže, kdy se bullet time pouští automaticky, aby dodal akcím ty správné grády.

Pokud jste měli rádi akci předchozích dílů, tady ji budete milovat. V Max Payne 1 a 2 jste v rukou mohli mít jenom dvě zbraně stejného typu. Tady můžete kombinovat uzi s revolverem, revolver s desertem, popřípadě v jedné ruce mít revolver, zatímco v druhé budete držet třeba brokovnici. Pokud jste viděli film John Wick a líbil se vám, tak Max je přímo pro vás, titu se dá hrát  ve stylu Johna.

Max Payne 3 – bullet time

A ptáte se, s jakým arzenálem rozpoutáte peklo v Brazílii? Můžete se například těšit na mini-30, MPK, H&K G3, RPD, Kalashnikov, H&K G36K a další. Pokud nechcete plýtvat municí, můžete nepřátele nově zmlátit a zakončit to popravou. Ano náš Max se stal brutálnějším dědou. Ale naštěstí ten jeho kousavý smysl pro humor mu zůstal. Další novinkou je možnost krytí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn