Godzilla vs. Mechagodzilla - Mechagodzilla cover

Mechagodzilla se vrací! Robotický protivník Godzilly získal novou oficiální podobu

2. 7. 2025
Zdroj náhledu: Toho

Každý správný popkulturní hrdina má svého úhlavního nepřítele. Někoho, kdo svou mimořádnou silou představuje obzvláště nebezpečnou výzvu a kdo hrdinské postavě nikdy nedá pokoj. Batman čelí Jokerovi, Luke Skywalker Darth Vaderovi a Harry Potter Voldemortovi. Obrovitá atomová ještěrka Godzilla má takové úhlavní nepřátele hned dva. Tím prvním je tříhlavý drak King Ghidorah, inspirovaný mimo jiné slovanským zmejem. Tím druhým robotický dvojník Godzilly samotné – Mechagodzilla. Právě ta nyní získala zbrusu novou podobu, kterou produkční společnost Tóhó představila na propagačním vizuálu. 

Za novou inkarnací Mechagodzilly nestojí nikdo jiný než filmař Takaši Jamazaki, který k věhlasu slavného monstra výrazně přispěl svým snímkem Godzilla Minus One. Ten si vysloužil globální tržby, o nichž se japonským hraným filmům ani nezdálo celé dekády, Oscara za speciální efekty a nadšené recenze. Ovšem pozor, mechanickou variantu Godzilly Jamazaki nevzkřísil pro již oznámené pokračování Godzilly Minus One, ale pro atrakci Godzilla The Ride: Great Clash, která je součástí zábavního parku Seibu-en v japonském městě Tokorozawa.

V unikátním zážitku se návštěvníci vžijí do námořníků na palubě pozorovatelské lodi Goose Nest, kteří se stanou svědky souboje Godzilly s Mechagodzillou vyvinutou právě za účelem boje s obrovitými monstry. Jako lidský výtvor byla Mechagodzilla představena ve filmech z počátku nového tisíciletí, kde byla pojmenována Kirjú. Toho se drželi i tvůrci z americké společnosti Legendary Pictures ve filmu Godzilla vs. Kong. Při svém původním zrodu ve filmu Godzilla vs. Mechagodzilla (resp. Godžira tai Mekagodžira) však byl obrovitý robot dílem zlých mimozemšťanů.

Zdroj: Toho

Zordone, pošli Mechagodzillu!

Nová podoba Mechagodzilly se zřetelně inspiruje americkým designem, který byl navržen tak, aby vypadal sofistikovaně a dával najevo, že se nedíváme jen na člověka v obleku. To byl způsob, jakým byly na plátno přivedeny všechny dosavadní podoby japonské Mechagodzilly. Jejími původními vlastnostmi a podobou byl mimo jiné zřetelně inspirován i fanoušky oblíbený Dračí zord z kultovních Strážců vesmíru, respektive DragonCeasar (Doragonšízá) z původního japonského seriálu Kjórjú sentai Džúrendžá (Dinosauří jednotka Džúrendžá).

Ačkoli zatím si novou Mechagodzillu lze užít jen v japonském zábavním parku, je velmi pravděpodobné, že časem zamíří i do jiných médií. Společnost Tóhó by ostatně Godzillu a další monstra z jejího světa ráda propagovala i pomocí videoher

Tagy:

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2025 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.