Microsoft obdržel varování od Evropské unie

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Konkrétně od antimonopolního úřadu. Varování se týká akvizice Activision Blizzard Microsoftem. Antimonopolní orgány se opírají především o to, že toto spojení může ovlivnit hospodářskou soutěž na celém trhu videoher. Evropská unie tak zahájila hloubkové vyšetřování už v listopadu loňského roku a samotná firma Microsoft očividně toto rozhodnutí očekávala. Nicméně stále se počítá s tím, že tato nadnárodní společnost dokáže přesvědčit Unii a získat souhlas pro kompletní akvizici Blizzardu.
Není to ale jediný problém. Dle zprávy z New York Times to vypadá, že Microsoft počítá s problémy především u britského regulačního orgánu. Ostatně Velká Británie již není součástí Evropské unie, a tak se musí všechny problémy řešit extra. Jde ale také o to, že pokud Microsoft získá všechna potřebná povolení, mohlo by mu to usnadnit dohodu i s americkou FTC před plánovaným soudním řízením. To by mělo začít koncem roku 2023.
Všechny tři zmíněné agentury se totiž obávají, aby spojení Activision Blizzard a Microsoftu neomezilo konkurenceschopnost PlayStationu. Microsoft však slíbil, že hru Call of Duty (o kterou jde především) bude na konzole PlayStation dále vydávat nejméně po dobu deseti let. Toto ale bylo přislíbeno i Nintendu a Steamu. Celý spor je tak především o Call of Duty, jež je jednou z největších herních franšíz světa a již i Sony považuje za nenahraditelnou.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn