Doom Infinite – mod

Mod Doom Infinite mění klasickou střílečku v rogue-like

24. 3. 2023
Zdroj náhledu: moddb.com

Legendární Doom z roku 1993 není známý jen pro svou technickou a designovou přelomovost, ale také pro obrovské množství rozličných zařízení, na která byl (většinou neoficiálně) portován, a pro ještě masivnější množství modů. V jednom z těch nejnovějších (Doom Infinite) se tak například klasická střílečka mění v rogue-like.

Za modem pojmenovaným Doom Infinite stojí fanoušek s přezdívkou difficultoldstuff, který si také říká DOS Player. Na jeho dokončení si sice zatím stále pracuje, ale už nyní je možné vyzkoušet demoverzi. Hráč v ní čelí starým známým monstrům, nicméně ta nyní disponují kouzly posilujícími jejich základní útoky. Levely jsou pochopitelně procedurálně generované a mění se za běhu retro hry. Jako správný rogue-like Doom Infinite zahrnuje permadeath, takže po každé smrti hráč musí začít od úplného začátku. Zůstávají mu však některé sebrané power-upy.

Původní Doom patří bez nadsázky k nejvýznamnějším videohrám historie a byl obrovsky vlivný v mnoha oblastech. Předznamenal nástup 3D grafiky, obrátil pozornost hráčů k dříve vysmívaným počítačům standardu IBM, zpopularizoval hraní po sítích i vytváření modů. Již na konci tohoto roku, konkrétně 10. prosince, Doom oslaví 30 let od svého vydání.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.