Mod Doom Infinite mění klasickou střílečku v rogue-like

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: moddb.com

Legendární Doom z roku 1993 není známý jen pro svou technickou a designovou přelomovost, ale také pro obrovské množství rozličných zařízení, na která byl (většinou neoficiálně) portován, a pro ještě masivnější množství modů. V jednom z těch nejnovějších se tak například klasická střílečka mění v rogue-like.

Za modem pojmenovaným Doom Infinite stojí fanoušek s přezdívkou difficultoldstuff, který si také říká DOS Player. Na jeho dokončení si sice zatím stále pracuje, ale už nyní je možné vyzkoušet demoverzi. Hráč v ní čelí starým známým monstrům, nicméně ta nyní disponují kouzly posilujícími jejich základní útoky. Levely jsou pochopitelně procedurálně generované a mění se za běhu hry. Jako správný rogue-like Doom Infinite zahrnuje permadeath, takže po každé smrti hráč musí začít od úplného začátku. Zůstávají mu však některé sebrané power-upy.

Původní Doom patří bez nadsázky k nejvýznamnějším videohrám historie a byl obrovsky vlivný v mnoha oblastech. Předznamenal nástup 3D grafiky, obrátil pozornost hráčů k dříve vysmívaným počítačům standardu IBM, zpopularizoval hraní po sítích i vytváření modů. Již na konci tohoto roku, konkrétně 10. prosince, Doom oslaví 30 let od svého vydání.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn