Half-Life 2 Freeman

Modifikace Half-life 2 přivádí herce Star Fox Adventures z důchodu

18. 4. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Společnost Valve sice vydala hru Half-Life 2 téměř před dvaceti lety, ale tato oceňovaná střílečka z pohledu první osoby má stále aktivní komunitu hráčů a modderů. Děj se odehrává 20 let po událostech první hry a hráči se opět ujímají role mlčenlivého hlavního hrdiny hry Half-Life Gordona Freemana, který se spojí s doktorem Eli Vancem, jeho dcerou Alyx a hnutím odporu

Zdroj: Gagnetar

V průběhu let vyšlo pro tuto povedenou sci-fi střílečku nespočet modifikací, které hru oživují a udržují zájem hráčů. Nedávno hráč vystupující pod jménem Twi vydal modifikaci Half-Life 2, která přidává nové zbraně a nepřátele. Fanoušci také znovu vytvořili konkrétní oblasti hry, například Ravenholm nebo bytový komplex v úvodní oblasti, pomocí modernějších enginů, jako je Unreal Engine 4.

Před čtyřmi lety vytvořil vývojář Gagnetar modifikaci Half-Life 2, která do hry přidala Krystal ze série vesmírných stříleček z pohledu třetí osoby Star Fox. Fanoušky vytvořený model Krystal nahrazuje Alyx Vanceovou z Half-Life 2 a je rozhodně zábavné vidět modrou humanoidní lišku, jak dělá všechny činnosti, které obvykle vykonává Alyx. Například když představuje Gordona svému domácímu robotovi Dogovi. Další zajímavostí tohoto modu je, že Gagnetar právě nechává znovu nahrát Alyxiny dialogy dabérkou Estelle Ellisovou, která namluvila Krystal ve hře Star Fox Adventures z roku 2002.

entures z roku 2002.

Estelle Ellisová se objevila v řadě her z té doby, včetně stříleček z pohledu první osoby Perfect Dark Zero a Grabbed by the Ghoulies od společnosti Rare. Namluvila také hlas královny EarthWalker a matku ThornTail ve hře Star Fox Adventures. Práce Ellisové ve hře Perfect Dark Zero z roku 2005 byla poslední, kdy byla ve videohře uvedena jako dabérka. Gagnetar však s Ellisovou v průběhu let komunikoval a ona souhlasila, že vystoupí z důchodu, aby namluvila repliky pro Krystal v modifikaci Half-Life 2. Gagnetar jí tedy poslal mikrofon a dvojice v současné době pracuje na tom, aby byly všechny dialogy znovu nahrány.

Alyxiny repliky v modu pro Half-Life 2 byly také mírně přepsány, aby lépe odpovídaly nové postavě. Například pasáže, ve kterých o sobě Alyx a Eli Vance mluvili jako o otci a dceři, by v rozhovoru s Krystal pochopitelně již nedávaly smysl. Gagnetar uvedl, že ačkoli je projekt stále ve vývoji, plánují modifikaci Half-Life 2 vydat 23. září, kdy uplyne 23 let od vydání Star Fox Adventures.

zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.