Vítěz Ori and the wild whisp

Moon Studios čelí obviněním

21. 3. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Zakladatelé Moon Studios Thomas Mahler a Gennadiy Korol byli v nové zprávě serveru GamesBeat obviněni ze sexismu, rasismu a šikany ze strany vývojářů studia

Zaměstnanci studia Moon Studios, jež stojí za hrou Ori and the Blind Forest / Will of the Wisps, řekli serveru GamesBeat, že kulturu studia považují za „utlačovatelskou“, a uvedli, že vedení studia používá hesla o otevřeném a čestném pracovišti, aby zakrylo zneužívání, ke kterému tam dochází. Ve zprávě serveru GamesBeat jsou jako příklady uváděny urážlivé výrazy ze strany zakladatelů, antisemitské vtipy či veřejné diskuse a vtipy o velikosti pohlavních orgánů.

GamesBeat uvádí, že se mnoho těchto nevhodných „vtipů“ a diskusí odehrávalo ve veřejných konverzacích zpřístupněných ostatním zaměstnancům společnosti, což naznačuje, že Mahler a Korol na svých komentářích nepovažovali nic špatného. Publikace také uvádí, že fluktuace ve společnosti Moon Studios byla vysoká, ale noví zaměstnanci byli přijímáni s příslibem vysokých bonusů a dalších výhod.Podle vyjádření jednoho z vývojářů – navzdory útlaku, který v Moon Studios pociťoval – zůstal, poněvadž byl na svou práci ve studiu velmi hrdý. Podívali se na ohlasy fanoušků a streamy svých her na Twitchi, aby zjistili, s čím se potýkají.

Opravdu jsme vytvořili něco výjimečného a vím, že jediným způsobem, jak jsem se s tím dokázal vyrovnat, bylo sledovat lidi na Twitchi a vidět, jak to ostatní dojímá, a to byla vlastně součást mého léčebného procesu,“ řekl GamesBeatu. „Protože moje utrpení možná stálo za to, protože ostatní lidé něco cítili. Ke konci už byla spousta z nás vyčerpaná.“

Záznam serveru GamesBeat je značně obsáhlý a obsahuje mnohem více informací o tomto údajně utlačovatelském pracovišti, takže vám doporučujeme, abyste si jej přečetli celý. GamesBeat nicméně přikládá úplnou odpověď, kterou Mahler a Korol zaslali publikaci poté, co jim GamesBeat poskytl možnost reagovat na jejich zprávu.

Zdroj: gameinformer, gamesbeat

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.