XCOM 2 Intro

Multiplayer ve hře XCOM 2 bude tento měsíc vypnut

2. 3. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Herní série XCOM patří již neodmyslitelně do zlatého žánru sci-fi her s tahovými souboji. Od vydání XCOM 2 ve službě Steam uplynulo již šest let a jedna z nejlepších strategických her na PC přichází o dvě důležité funkce. V nové aktualizaci vývojářské studio Firaxis Games přišlo se zprávou, která mnoho hráčů této skvělé hry zarmoutí. Do konce tohoto měsíce budou vypnuty multiplayer a další online režimy hry XCOM 2.

Zdroj: igdb.com

Multiplayer XCOM 2 si mnoho hráčů nezískal

XCOM 2 je jednou z nejlepších tahových strategií, jaké kdy byly vytvořeny, ale zdá se, že online stránka hry nebyla úplně tak oblíbená, jak si vývojáři mysleli. Multiplayer v XCOM 2 spočíval v tom, že hráči ovládali lidi a mimozemšťany, aby si namíchali družstvo, podobně jako v první hře. S rozšířením War of the Chosen byl přidán také online režim Challenge založený na žebříčku.

Bohužel pro fanoušky těchto režimů společnost Firaxis oznámila, že 28. března 2022 „ukončí služby pro multiplayer a režim Challenge Mode pro steamovou verzi“ hry XCOM 2 – i když se to týká pouze uživatelů PC, protože verze pro Mac se to zřejmě nedotkne. K tomuto datu XCOM 2 obdrží aktualizaci, která oba režimy odstraní.

Vývojáři dále uvádí, že „rozhodnutí o vyřazení těchto služeb není něco, co by se dělalo lehce, ale umožňuje nám to přeorientovat naše zdroje.“ – Feral Interactive, Firaxis Games

XCOM 3 zatím nebyl oznámen, takže další strategií od Firaxisu zůstává Marvel's Midnight Suns. Ta vypadá jako kombinace XCOMu, Mass Effectu a Into The Breach.

Zdroj: pcgamesn.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.